İsimler

Ekmel İsminin Anlamı

Arapça kökenli bir erkek ismi olan Ekmel ismi kamil, mükemmel ve kusursuz olan kimse anlamına gelmektedir. Uygun olan ve eksiği olman anlamına da gelen bu isim yüce kitabımız Kuran ı Kerimde kemale erdirmek anlamında “Ekmeltu” olarak yer almaktadır. Kulaklara aşina olan “Ekmeli Enbiya” ifadesi Peygamber Efendimizi ifade etmektedir.

Pek kamil, mükemmel ve kusursuz olan kimse anlamlarına da gelen bu isim Kuran ı Kerimde şu ayeti kerimede yer almaktadır.

Bugün sizin için dininizi kemale (Ekmel’e) erdirdim. (Maide suresi – 3)

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Değerli ziyaretçimiz, üzgünüz ama niye ve niçin kızdığınızı anlayamadık. Derdinizi daha açık bir dille ve ne demek istediğinizi tam olarak yazar iseniz size yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız. Bu yazdıklarınızın Ekmel ismi ile bağlantısını da maalesef kuramadık.

    Alıntı: setareh
    Siz hiç Kuran okudunuz mu? Peygamber efendimizin tek kızı olduğu için Araplar ebter( umarım en azından bunun anlamını biliyorsunuz) kelimesini kullanıyorlarmış ve bu yüzden kevser suresi geldi. Yalan Dolan yazmayın.

  2. Siz hiç Kuran okudunuz mu? Peygamber efendimizin tek kızı olduğu için Araplar ebter( umarım en azından bunun anlamını biliyorsunuz) kelimesini kullanıyorlarmış ve bu yüzden kevser suresi geldi. Yalan Dolan yazmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu