İsimlerSorularınız

Ediz Alp ve Ediz Hamza İsimleri Uygun mudur?

İyi günler, Bizim hayırlıysa bir oğlumuz olacak. Sizce Ediz Alp ismi uygun mu ? Ediz Hamza isminide düşünmedik değil ama hamza ismi bilmiyorum çok ağır gelir mi çocuğa?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz; Öncelikle bahsettiğiniz isimlerin anlamalarını verelim.

Alp ismi: Yiğit, kahraman.
Ediz ismi: Ulu, yüce, değerli kimse.
Hamza ismi: Arslan, Heybetli, azametli demektir. Hazreti Peygamber’in amcası, Mekke döneminde Müslüman olmuş, Uhud Savaşı’nda Vahşi tarafından şehid edilmiştir.

Sorunuzda belirttiğiniz Ediz Alp veya Ediz Hamza isimlerini çocuğunuza verebilirsiniz. Biz size Ediz Hamza ismini öneriyoruz. Hamza ismi çocuğa ağır gelir mi konusunda ise bir sorun olmayacaktır. Bu halk arasında söylenen bir ifadeden öte bir şey değildir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile Hamza ismini çocuğunuza verebilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. İyi günler bizim oğlumuz olacak allah nasip ederse ediz hamza ve ediz kaan arasında gidip geliyoruz hangisi uygundur sizce

      1. Çok teşekkür ederim cevabınızı şimdi gördüm bir de bir şey daha sormak istiyorum herkes Ömer diyor çok kararsız kalıyoruz eşimde Hamza ismini başa koyalım Hamza Ediz olsun diyor Ediz ismi iyimi sizce.

      2. Bahsettiğiniz bütün seçenekler olabilir. Bu noktada sizin içinize hangisinin sindiğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu