Sorularınız

Düşüncelerimden Dolayı Dinden Çıkacağım Diye Çok Korkuyorum

Hocam Allah aşkına yardım et kaç gündür ağlıyorum.  Düşüncelerimden dolayı Dinden çıkacağım diye çok korkuyorum. Aklıma Allah gelince kötü düşünceler geliyor.

Bazen aklımdan dinden çıkma isteği geliyor şaka gibi Tövbe ediyorum korkuyorum bir gün inkar ederim diye içim içime sığmıyor ders çalışamaz oldum okuldan eve gelmek için can atıyorum hocam ergenlikle alakası var mıdır? Çocukken hiç yoktu bunlara şeytan benimle neden uğraşıyor bazen aklımdan Allah’a inkar etme geliyor içimdeki ses söylüyor susturamıyorum ben konuşmasamda geliyor rahatsız oluyorum bir gün dinden çıkarım diye korkuyorum.

Annem de derdimi biliyor annem bazen bana söyle diyor eğer oldu ki ağzından çıkarsa direk bana söyle sonuçta sen isteyerek çıkmıyorsun çok korkuyorum aklıma Allah ile hayaller geliyor kafam almıyor beynim patlamak üzere dinden sogulamak istemiyorum. Vesvese beni hasta eder diye korkuyorum bunu yazarken bile geliyor gözyaşı dokuyorum hocam eğer ben bunu tek başıma atamazsam psikolog bana yardım edebilir mi hocam beynim patlayacak artık derdimi din hocası na atlatırsam bana yardım edebilir mi sadece annem biliyor benim böyle olduğumu hocam bunlar aklıma gelsede bir kötülük yapmadım şeytana uymadım dinden çıkarım ve bir daha dönemem diye çok korkuyorum rahat olmak istiyorum artık.

Cevap: Düşüncelerimden Dolayı Dinden Çıkacağım Ne Yapmalıyım?

Değerli ziyaretçimiz, bu durumunuzun ergenlikle şöyle bir alakası var. Ergenliğinizden dolayı düşünceleriniz karışık olabilmektedir. Daha bu yaşta bu kadar iman dolu olduğunuzu gören şeytan bunu hazmedememektedir ve aklınızdaki karışıklıkları kullanarak sizi bu duruma düşürmektedir.

Sizin kendinize şunu söylemelisiniz. Ben daha bu genç yaşta iman dolu olduğum için şeytan bu halimi çekememekte ve bana vesveseler vermektedir. Ben bu düşünceleri umursamamalıyım, çünkü ben doğru yoldayım.

Size tavsiyemiz elinizden geldiğince abdestsiz gezmemeye çalışın ve doğru yolda olduğunuzu unutmayın. İman öyle çabuk kaybedilen bir şey değildir. İman sizin içinize bu kadar işlemişken sizin ağzınızdan yanlışlıkla çıkan bir söz sizi imansız yapmayacaktır. Özetle, unutmayın ki siz doğru bir insan ve Mevla’nın sevgili bir kulu olduğunuzdan dolayı şeytan sizinle uğraşmaktadır. Size tavsiyemiz dini sohbetlere katılmanız ve dini bilginizi arttırmanızdır. Kendinizi geliştirirseniz şeytanın vesveseleri sizi rahatsız etmeyecektir.

Son olarak bunu sakın unutmayın vesveseleri ne kadar umursarsanız o kadar çok artar. Bu nedenle aklınıza gelen gereksiz düşünceleri umursamamayı ve doğru ile yanlışı ayır ederek aklıma bu düşünce geldi ama yanlış veya aklıma şu düşünce geldi bu ise doğru bir düşüncedir diyerek ayırt etmelisiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

 1. Ya aynısı banada oluyor lütfen bana yardım edin içimden dinden çıkma isteği oluyor ama ben bunu istemiyorum sizde geçdimi geçici bi durummu ne yapmalıyım

 2. Hocam siz anlatinca o kadar sevindim ki gozlerim doldu bende de var buna benzer birsey cok sevindim cok tesekkurler

 3. Hocam öncelikle Selamun Aleyküm hocam kafaya takmayin diyorsunuz ama bu benim elimde değil hocam şeytan aklıma türlü türlü kötü dusunceler getiriyor kötü hayaller getiriyor korkuyorum hocam ben doğru yolda olduğumu biliyorum ama şeytan sanki yanlış yoldayım gibi düşünceler geliyor kafam karışıyor sanki Allaha şirk kostugumu saniyorum kafam karışık hocam dediğinizi yapacağım abdest alacağım hocam

   1. Sağ olun hocam e
    Teşekkür ederim hocam eğer bunları atamazsam psikoloğa gitmek işe yarar mi teşekkür ederim Allah razı olsun

   2. Kardeşim bana da benzer düşünceler geliyor. öncelikle psikolog işe yarar ama müslüman olmasına dikkat et çünkü akademik yaklaşıyorlar OKB hastası diyor veriyor ilacı ha işe yarıyor mu evet kurtarıyor mu hayır yine inancınla kurtuluyorsun. Ayrıca din ile ilgili bilgileri yeterli olamayabiliyor. Ben üç senedir antidepresan kullanıyorum şu sıralar daha iyiyim kurtulucam inşallah kurtulmuş arkadaşlarım var çevremde onlar en çok yardımı sağlıyor ee damdan düşenin halinden damdan düşen anlıyor. sana tavsiyem çok kötüysen doktora git ilaç versin sonra da çevreni iyi arkadaşlarla doldur. Bu geçici bir durum unutma! Geçmesi de senin elinde, sen umursamazsan geçicek umursadığın sürece de devam edecek kendiliğinden geçmiyor yani çaba istiyor. Allah daha zor sınav vermesin kardeşim İnşallah üstesinden gelirsin, Allah’a emanet ol.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu