Sorularınız

Dualarım Kabul Olmuyor Ailemi İkna Edemiyorum

2 yıldır istediğim biri var akrabayız ama ailem istemiyor sabırla duayla bekliyoruz ama hala ailemde bir yumuşaklık yok. Dua ediyorum sabır diyorum ama olmuyor ne yapmam gerek. Ailem için vazgeçmem mi gerek yada hayırsız olduğu için mi bu kadar engel çıkıyor çok kötü bir haldeyim ölümü ister oldum.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bizim sizlere bu konuda devamlı söylediğimiz bir nokta var. Oda aileniz sizin iyiliğinizi neden istemesin. Bu nedenledir ki ailenizin kendilerince mutlaka haklı nedenleri vardır. Unutmayın sizler gençsiniz ve aileniz yaşları itibari ile bu konularda daha tecrübeliler ve sizin göremediğiniz bir çok şeyi önceden görebilmektedirler. Bu nedenle ailenizin düşüncelerine önem vermelisiniz. Bununla birlikte bu işin olmaması hayır olabilir. Zira bu iş sizin için gerçekten hayırlı olsa idi Mevla’mız size nasip ederdi ki bundan şüpheniz olmamalı. Sizin düşüncenize göre ailenizin haklı bir nedeni olmayabilir. Fakat bu evliliği sizin için hayırsız gören Mevla’mız aileniz aracılığı ile sizi bu evlilikten koruyor da olabilir. Bu nedenle size tavsiyemiz bu konuda çok diretmemenizdir. Zira sizin için hayırlı olanı ancak Yüce Mevla’mız bilmektedir.

Şüphe yok ki bu evlilik sizin kaderinizde varsa zaten olacaktır. Unutmayın nice çiftler çok severek evlendikleri halde evlendikten sonra akıl almaz sorunlar yaşayabilmektedirler. Siz Yüce Mevla’dan hayırlısını isteyin ve hayatınıza devam edin. Eğer bir türlü olmayan bu evliliği kendinize takıntı haline getirseniz ve hayatınıza devam etmez iseniz bu yaptığınız sizi daha çok huzursuz edecektir ve sorunuzda da belirttiğiniz gibi ölmeyi dahi ister duruma geleceksiniz.

Dua Ettiğiniz Yüce Mevla’mız Sizin İçin Hayırlısını İstemektedir

Biz size ölmeyi değil yaşamayı tavsiye ediyoruz. Sizin gibi bir çok genci tanıdık ve tavsiyelerde bulunduk. İlerleyen zamanlarda bize dualar ettiler. Meğer ne kadar haklıymışsınız dediler. Size önemle tavsiyemiz şöyle dualar etmenizdir: yarabbi bana hayırlı bir eş nasip eyle, eğer hayırlı ise bu evliliği bana nasip eyle, fakat hayırsız ise bana nasip eyleme. Şeklinde dua edin ve yüce Mevla’mızın size nasip ettiği hayata razı olun. Hiç şüpheniz olmasın ki dua ettiğiniz Yüce Mevla’mız sizin için daima her şeyin hayırlısını istemektedir. Bazen Yüce Mevla’mızın size nasip ettiği hayırlar size hoş görünmeye bilir. Fakat zamanla aslında sizin için ne kadar hayırlı olduğunu anlayacağınızdan şüpheniz olmasın.

Size tavsiyemiz bunu unutmayın. Eğer bu hakikati bilir ve bu şekilde yaşar iseniz bazen istediklerinize ulaşamasanız dahi asla pişman olmazsınız.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Yorumlarınız öyle güzel ki yazınızı okuyan nişanlım ailesinin ÖĞRETMEN Olduğum için beni istememesine hak verdi
    Tebrikler !

    1. Derdinizi tam olrak anlayamadık. Fakat şunu söyleyebiliriz ki sizi isteyen bir aileye gelin gitmeniz size ancak huzursuzluk getirecektir. Konu öğretmenliğinize gelince ise konuya İslam dini açısından bakan birinin veya bir ailenin bir öğretmeni istememesi cahillikten öte bir şey değildir. Mevla yardımcınız olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu