Kadın

Dualarda Neden Kadının Şerrinden Allah’a Sığınma Var da Erkeğin Şerrinden Allah’a Sığınma Yoktur?

Hocam“Allah’ım, bizi kadınların şerrinden, fitnesinden ve belasından koru.” deniliyor. Niye hiç erkekler fitne ve fesat çıkarmıyor mu;Halbuki kadınların fitnesine de sebep olan yine erkeklerdir..Bu konuda bilgi verir misiniz.?

Dualarda neden kadının şerrinden Allah’a sığınma var da erkeğin şerrinden Allah’a sığınma yoktur? sorusunun Cevabı: Değerli ziyaretçimiz;

Bahsedilen Bu zarar yalnızca erkekler için değildir, erkek ve de kadın bütün Müslümanlar için geçerli olmaktadır. Bundan dolayı bu söylediğiniz duayı kadınların da yapması gerekmektedir.

Bir şey eğer çok fazla değerli ise, onun verebileceği zarar da çok olmaktadır. Bu, dua aslında kadının ne kadar önemli ve de değerli olduğunu gösteren bir duadır. Örneğin Nasıl ki elmas gibi bir değerli bir madenin vereceği fayda ve de zarar bir değildir. Bu yönden Elmasın bozulmasına çok dikkat etmek gerekmektedir.” demek, elmasın çok kötü bir şey olduğunu değil, bilhassa ne kadar çok değerli olduğunu göstermektedir.

Bundan dolayıdır ki Peygamber Efendimiz (s.a.v) kadınların önemine çok fazla dikkat çekmiş ve “bu kadar önemli bir varlık eğer bozulursa çok tehlikeli olur” diyerek ümmete uyarıda bulunmuştur.

Şunu da unutmamak gerekir ki “Cennet annelerin ayakları altındadır.” Bu hadise göre erkekler de vesvese edebilir ki, “Neden cennet yalnızca annelerin kadınların ayakları altındadır da babaların ayakları altında değil oysa biz babalarda eve rızık getirmenin peşinde koşuyoruz neden aynı değer de değiliz?..” diye düşünebilirler. Size gelen vesvesenize bunu da söylemenizde yarar vardır Allah’a Emanet Olun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu