Dua

Dua Etmeye Doyamıyorum

Hayırlı çalışmalar; Hocam ben her namazımdan sonra dua ediyorum. Bıkmadan usanmadan dua etmeye devam ediyorum. Her seferinde sanki az dua etmişim diye duaya devam ediyorum. Ve içimdeki bir his dualarım kabul olacak diyor bana. Mutlu, sevinçli ve hayırlı bir durumla karşılaştığım zaman ben derim ki yaptığım dua ve ibadetlerin karşılığıdır mutlaka çünkü ben her zaman hayırlısını isterim ve ettiğim dualar tam anlamıyla bu dünyada karşıma çıkmasa da ahirette karşımda olacağından eminim zaten. Yani kısacası dua etmeye doyamıyorum. Hocam böyle düşünmekle acaba doğru söylüyorum.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, kul olduğunuzu unutmadığınız sürece bu düşüncelerinizin hiç biri yanlış değildir. Bununla birlikle şunu bilmelisiniz ki içerisinde bulunduğunuz manevi durum Yüce Mevla’mızın size çok büyük bir lütfudur. Bunun içinde ayrıca şükretmelisiniz. Şunu bilmelisiniz ki kulun duası Yüce Mevla’sı ile olan muhabbetidir. Bu nedenle ne kadar dua ederseniz Rabbinizle o kadar muhabbet etmiş olursunuz ki bu çok büyük bir hayırdır. Yüce Mevla’mıza emanet olun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu