Dua

Dua Ediyorum Sabrediyorum, Rabbim Mükafatımı Verir mi?

Hocam ben 20 yaşında bir delikanlıyım. Hocam kariyer yapmak için gün boyu ders çalışıyorum. İbadetlerimi eksik etmiyorum. Günümüzde işe girmek zorlaştı. Evlilikte öyle.

Hocam içimde vesvese oluyor bazen sen evlenemeyeceksin işe giremeyeceksin diye. Üzülüyorum bir yandan ise içimden okuyorum sabrediyorum. Allah bu sabrın mükafatını bir gün bana verecek midir? Şimdiden Allah Razı Olsun Hocam.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Yüce Mevla’mız hiç bir kulunun duasını geri çevirmemektedir ve her kulunu sevmekte ve onun için olabilecek en hayırlı şeyi istemektedir. Siz yapmanız gereken en doğru şeyleri anladığımız kadarı ile yapmaktasınız. Dünya hayatı bir imtihandır ve sabır istemektedir. Bir yandan sabırlı olmalıyız bir yandan da mücadele etmeliyiz. Yüce Mevla’mız Kuran ı Kerimde tamda bu konu ile alakalı şöyle buyurmaktadır:

Diyanet İşleri: “Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım dileyin. Şüphe yok ki, Allah sabredenlerle beraberdir”. ( Bakara, 153)

Özetle, siz zaten mücadele ediyorsunuz, bununla birlikte sabırla ve ibadetlerinize devam ederseniz Yüce Mevla’mız asla emeklerinizi boşa çıkarmayacaktır. Vesveseler devamlı olmaktadır. Bu nedenle vesveseleri umursamayınız, zira siz sabırlı olursanız ve ibadetlerinize devam ederseniz zamanla bu vesveselerin ne kadar yersiz olduğunu anlayacaksınız. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu