İslam Alimi

Dua Dilimden Düşmüyor Olur Olmadık Yerlerde Dua Ediyorum

Hocam her gün dua dilimden düşmüyor olur olmadık yerlerde dua ediyorum bu durumu nasıl yorumlarsınız.

Cevap: Bu halinizi çok güzel yorumlarız. Şüphe yok ki İslam dini inancına göre dua insanın kul olduğunun bir göstergesidir. Kul olan insan aslında duaları kadar kuldur ve kulluğunu Rabbine ifade etmektedir. Böylesi bir kul duaları ile aynı zamanda bir zikir halindedir. Zira o Rabbini anmakta ve dileğini Rabbine bildirmektedir. Dua eden bir kul aynı zamanda imanını da ortaya koymakta vede güçlendirmektedir. Zira Rabbinin tek gerçek olduğunu ve isteğinin yalnızca onun gerçekleştirebileceğini bilir.

Hocam her gün dua dilimden düşmüyor olur olmadık yerlerde dua ediyorum bu durumu nasıl yorumlarsınız.

Cevap: Bu halinizi çok güzel yorumlarız. Şüphe yok ki İslam dini inancına göre dua insanın kul olduğunun bir göstergesidir. Kul olan insan aslında duaları kadar kuldur ve kulluğunu Rabbine ifade etmektedir. Böylesi bir kul duaları ile aynı zamanda bir zikir halindedir. Zira o Rabbini anmakta ve dileğini Rabbine bildirmektedir. Dua eden bir kul aynı zamanda imanını da ortaya koymakta vede güçlendirmektedir. Zira Rabbinin tek gerçek olduğunu ve isteğinin yalnızca onun gerçekleştirebileceğini bilir. Bu soruyu sorduğunuza göre halinizi yadırgayan birileri var veya kendiniz kendinizi yadırgama halindesiniz. Bu vesveselere kulak asmayınız ve bu halinizin tam aksine dualarınıza dua katınız. Bunu ise yüce Mevla’mızdan duaların en güzellerini yapabilmek için dualar ederek yapınız. Bu hal ne güzel bir haldir. Yüce Mevla’mız cümle kuluna nasip eylesin. Lütfen bizlere de dua ediniz.

Eğer olur olmadık yerlerde der iken örneğin abdesthane gibi yerleri kasıt ediyor iseniz bunda bir mahsur yoktur. Fakat bu konuda şöyle bir açıklama yapmak gerekmektedir. Eğer sadece böyle yerlerde dua aklınıza geliyor ise kendinizi gözden geçirmelisiniz. Fakat sorunuzun içerisinde belirttiğiniz gibi gün içerisinde devamlı bir dua halinde iseniz böyle yerlerde de dualar aklınıza gelmesi gayet tabi bir durumdur. Selam ve dua ile.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ