İslam Alimi

Döneklik! Satılmış Vicdan! Satılmış Beyin! Yok, mu Vicdanlı Bir Bakış?

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

Bu yazım belki biraz kabaca olacak ama yüreğimiz yanıyor ihanet çeteleri yüzünden, gencecik fidanlarımız evlatlarımız katl ediliyor, elini taşın altına koyan yok, ihanet çetesine karşı her gün baskın veya karşılık vererek savunma yapan ülkemde, birlik beraberliğimi baltalayanlar var, hem de ülkemin insanın peşinden koştuğu… Belli bir ideolojiyi fikirsizliği kabul ettirmek için insanın katl edilmesine seyirci kalmak aşağılık bir yaşam şeklidir. Seçilmiş olanı, vatandaşın hür iradesini kabul etmemek yıkmak, kabullenmemek ne demek? Ey fikirsiz, fikirsizliğin uşağı!

Vicdan, insanın en temiz cennet kokan yanıdır, en güzel merhamet güllerinin açtığı bahçedir. İnsanda ki bu nurdan güzellik ve incelik fıtratla ilgilidir. İman ve ahlaki şuur ile yan yana olan vicdan, her zaman hak, adaletten yana kollarını açar. Vicdan toplumun ümmetin insanın belki de en güvenilir yol arkadaşı polisi, savcısı, hâkimidir… Vicdan hiçbir zaman ayrım yapmadan, ayrımcılığı gözetmeden, hakları ihlal etmeden çifte standart uygulamadan herkese eşit davranmayı gerektirir. Hani nerede vicdan? Müslüman ülkelerde vahşice ölümler var iken nereye kayboldu bu vicdan?  Dün karşımızda vicdanlı görünen ve sanılan maskeli gezen dünkü vicdandan bahis edenler neredeler? Yazık çok yazık!

Bedenimizdeki kalplerimiz hiç mi sızlamıyor mu, başımıza gelen bu ihanet ile felaket yaşanırken ülkemde? Hiç kimse kalmadı mı aydınım der iken boşa laf sallayanlardan hiç yok mu? Tatile uzaya mı gittiler? Hiç mi kimse yok, ALLAH için ve her gün katl edilen kardeşimiz için ümmetin felaketine koşanlara kızacak haddini bildirecek? Siyonistler saldırırken hak, mazlum Müslüman saldırırken vahşi terörist diyenler, işte ülkemde gelin görün terörist kim ne yapıyor? Şerefli mescidi aksa da Mısırda… Haklarının direnişçilerine, katil teröristler diye ilan eden haklarını ülkesini gasp eden zalimlere yok mu karşı çıkacak! Siyonist rezil katilleri ve uluslararası işbirlikçilerini kendi çıkarı için insan canını hiçe sayarken bunları artık görmeyecek miyiz? Görmezlikten gelmeye devam mı edeceğiz! Omuzlarımıza kanayan yaraları saracak uçuruma düşenlere el verecek ve akan gözlerdeki yaşları kimler ne zaman nasıl silecek? Yok, mu vicdanlı bir bakış!

Vicdanı olmayan evladı olmayan katl edilmeyen ne bilsin vicdanı, merhameti insanlığı. Satılmış vicdan fikir, sımsıcak yüreklerin buz tuttuğunu, evlat acısı ile titrediğini ne bilsin. Ülkemin huzurunu bozan satılık vicdanlar, huzuru ne bilsin huzurlu yaşamıyorsa. Masum insanı, Mehmetçiği polisi katl eden satılmışlar, her gün yaşarken acı ile ölündüğünü, ne bilsin. Merhamet ile olmayan, gözünde merhamet pınarı olmayan, her gün gözünde iki çeşme ağlayanı, ne bilsin?

Gözü ağlar, yüreği yanmış analar, eşler, çocukların neden ağladığını, vicdanı kalbi satılık sökülmüş olan ne anlar? Ülkemi yıkmaya çalışanlar, masumları katl ederken ölüm ile ayrılık hasretini, insanlığı bitmiş olan ne anlar. İhanet ederek arkadan namertsizce kurşun sıkan, senin namertsizliğinle dağ ortadan ikiye ayrıldı sen hala ihanetini namertsizliğini anlamadın. Bülbülleri güllerin arasında öldürenler, insanım diye gezmeyin, güllerin arasında kendi insanlığınızı katl ettiniz! Her gün pencerede nemli cama alnını dayayarak babasız büyümenin ıstırabını, yolda babası olanlara bakanların feryadını yüreğine kazan vicdansızlar, bunun hesabını nasıl vereceksiniz? Onlarca katl ettiniz elinize ne geçti vicdansızlar lanetli yürekler, fikirsiz edepsizler! Dünü ve yarını yıkmaya çalışan beyinsizler siz nasıl bölge halkının hakkını savunursunuz, hakları yaşama hakkını gasp ederek! Bu gerçeği fark edememiş olan aydınlar ve gazeteciler ne demeli, şerefsizlikle ülkeyi yıkmaya çalışanlara destek vermelerine ne demeli? Şerefsizlik! Döneklik! Satılmış vicdan! Satılmış beyin!

Birlik beraberlik Din kardeşliği ve İslam ile ancak beraberlik sağladığımızda bitecek olanı bitirmek umudu ile Ey Rabbim! Gücümüzü toplamıza yardım et, satılık olan zaafımızı gider, satılık olmayan merhamet ile iman ile içi dolu anlayış izan akıl fikir gönül ver bizlere, mümin kullarına yardım et. Âmin… Selam ve dua ile…

 


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ