Sorularınız

Dokuz Senedir İlişkimi Var Ancak Nikahımızı Yapmıyor Ne Yapmalıyım?

Dokuz senedir ilişkim var ben çok istememe rağmen adam bana nikah kıymıyor ne yapmalıyım defalarca ayrılmak istedim beni bırakmıyor ne yapmalıyım?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, 9 sene demek 9 senedir büyük günahlar işliyorum demektir. İlişkiniz olan kişiyi adam olarak ifade ediyorsunuz. Sevgilim diyemiyorsunuz çünkü bunun yanlış olduğu biliyorsunuz, eşim diyemiyorsunuz çünkü nikahınız bulunmamaktadır. İnsan oğlunun en büyük hatalarından biride yarın yarın demek ve kendini böyle kandırmaktır. Belkide 9 senedir sizinle evlenecek diye bekliyorsunuz. Ancak şu bir gerçek ki böyle bir şey olmayacağı ortada. Size tavsiyemiz bu işe bir son vermenizdir. Halen vaktiniz varken bu kişiden ayrılın ve tövbe edin. Zira yarın bunun içinde vaktiniz kalmayabilir.

Zina çok büyük bir günahtır. Belli ki şu anki hayatınızdan da memnun değilsiniz. Eğer böyle devam ederseniz bu huzursuzluğunuz bu dünyada olduğu gibi ahirette de devam edecektir. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. İnşaallah hayırlı kapılar açılır da bu hayattan kurtulursunuz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu