İslam Alimi

Doğum Kontrolü Caiz midir?

Doğum kontrolü caiz midir ve bu konuda Spiral yönteminin hükmü nedir? Nasıl bir yol izlemeliyiz?

Değerli ziyaretçimiz, Sahabeler den bu konuyla alakalı şöyle bir rivayet vardır. Efendimiz zamanında bizler korunuyorduk.

Dinimizce bu konu çok uygun olmamakla birlikte caizdir. Fakat bu konuda yollar çok önemlidir. Sipral yöntemi caiz değildir. Çünkü bu alet kişinin avret yerinin görülmesiyle takılmaktadır. Doktor kadın dahi olsa bu dinimizce uygun olmaz. Çünkü korunma yolunun başka birçok yolları olduğundan bu yolun uygulaması yanlış olacaktır ki bazı doktorların bu uygulamanın sağlıklı olmadığına dair açıklamaları vardır.

Her ne uygulanırsa uygulansın hanım efendinin sağlığı öncelikli olması gerekmektedir ve bu konuya özellikle dikkat edilmelidir. Özetle, diye bilir ki dini hükümlere ve sağlığa zarar vermeyecek şekilde yapılan doğum kontrolü caiz dir.Bunun aksini gösteren her durum caiz değildir ve vebaldir.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sorum dedi ki:

    Bazı sitelerde şifre değiştirmeye çalışırken bir yazı çıkıyorsa orad küfür olan şeyler yazıyorsa mesela haramlar için beğendiniz mi şöyle mi böle mi gibi bunları onaylamak evete basmak kabul ete basmak küfür müdür?

    Haramı beğenerek alkışlayanların oldugu programları izlemek küfür mü
    Mesela şarkılar dinledim hemen ardından dini soru sorarsam aklıma şarkılargelirse günahmı

    Yatak örtüsünde kral tacı resimleri varsa küfür mü durması, yatakta üstünde olsa bile küfür değil mi yani yatak kral taçlı olsa.

BİR YORUM YAZ