Mahrem Konular

Dizi ve Filmlerdeki Açık, Çirkin Sahneler Zamanla Normal Geliyor Ne Yapmalıyız?

Son zamanlarda bir şey oldu bana Müstehcen sayılabilecek sahneleri bile izlemede bir sakınca görmemeye başladım namazlarımı bile aksatıyorum diziler yüzünden. Lütfen yardımcı olun biliyorum ki bu hiç hoş bir durum değil.

Değerli ziyaretçimiz, Bu durum yalnızca sizin değil tüm Müslümanların sorunudur.Müslümanlar evlerinde televizyonu baş köşeye koydu eskiden ayıp günah dediğimiz şeyler sahneler şimdi insanlar için normalleşti. Anne babalar çocuklarının yanında bu tür çirkin ahlaksız sahneleri birlikte  izliyorlar ne kötü bir durum bu. Artık Tam bir fitne oldu izlenen filmler.

Diyanet İşleri: Mü’min erkeklere söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. Bu davranış onlar için daha nezihtir. Şüphe yok ki, Allah onların yaptıklarından hakkıyla haberdardır.  (Nur suresi 30)

Futbol olsun dizi olsun film olsun bunlara olan tutkunluk bir nevi esarete dönüştü. Müslümanlar olarak kendimize gelelim Televizyon izlemek Allah’ı zikretmemize, ibadetimize engel olmamalı asla bir dizi yada film için namazlarımızı aksatmamalıyız. Şeytanın bizi kandırmasına izin vermeyelim tövbe edelim yanlıştan dönelim. Günahlar adım adım gelir bu durumu kabullenirsek daha başka günahlarda bizlere gittikçe sıradan gelmeye başlar dikkatli olalım ki durumumuz daha kötüye gitmesin.

Ahlâkımızı evlatlarımızın ahlakını zedeleyecek Şehvetimizi kışkırtacak Hele ki Kadın avretinin bulunduğu sahneleri içeren filmleri dizileri asla ve asla izlememeliyiz bu saydığımız konulara müslüman olarak çok dikkat etmeliyiz ki daha vahim durumlara düşmeyelim Rabbimiz yardımcımız olsun bizleri bu tür fitne içeren şeylerden muhafaza eylesin…

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu