Dua

Diş Ağrısı İçin Okunacak Dua

Diş ağrısı çekiyorum, doktora gittim ilaçta kullanıyorum. Bunun yanı sıra  diş ağrısı için okunacak dua var mıdır bu konuda bilgi verir misiniz?

Dinimizde Diş Ağrısı Hakkında Tavsiyeler

Cevap: Değerli Ziyaretçimiz, diş ağrısı pek çok insana gerçekten dayanılmaz ağrılar verebilmektedir. Tabi ki önce bir doktora görünmeliyiz. Ancak çoğu zaman aldığımız ilaçlar dahi diş ağrılarını geçirmeye yetmemektedir. Bu gibi durumlarda konu içerisinde paylaşacağımız duaları okumanızı tavsiye ediyoruz. Şifayı veren Yüce Mevla’mızdır. Dualarımızda samimi olmamız çok önemlidir.

Sitemizde yer alan Nasıl Dua Edilir? başlıklı konudan da istifade edebilirsiniz.

Ebu Beşir (r.a) şöyle diyor: Sık sık diş ağrısı çekiyordum İmam Bakır (r.a) Geceleri beni yatağımdan kaldıran diş ağrımdan dolayı şikayette bulundum oda şöyle buyurdu:

Ey Ebu Beşir! Dişin Ağrıdığında elini üzerine koy, sonra Fatiha ve İhlas surelerini oku ve daha sonra şu ayeti oku inşaallah ağrısı geçecektir buyurmuştur. Bahsi geçen dua şöyledir:

İmam Bakır’ın Tavsiye Ettiği, Diş Ağrısı İçin Okunacak Dua 

Diş Ağrısı İçin Okunacak Dua

Diş Ağrısı Duasının Arapça Okunuşu

Türkçe okunuşu: “Ve teral-cibale tehsebuha camidetev vehiye temurru merra’s-sehab. Sun’allahillezi etkane kulle şey’in innehu habirun bima tef’elun.“ (Neml 88. ayet)

Türkçe Anlamı: “Ve görürsen dağları da yerinde duruyor sanırsın, halbuki onlar bulut gibi geçip gider, dağılır. Her şeyi sapasağlam ve yerli yerinde halk eden Allah’ın işidir bu.Şüphesiz O, ne yapıyorsanız hepsinden haberdardır.”

(Neml 88. ayet)

Diş Ağrısı Duası Yasin Suresi Ayeti

Kaynaklarımızda alimlerimiz bu çok değerli ayeti kerimede diş ağrsı çeken kişilerin dua niyeti ile okuması tavsiye edilmektedir. 

Diş Ağrısı Duası Yasin Ayeti

Duanın Türkçe Okunuşu: Vedarabelena meselevvenesiye halkah. Kale men yuhyil izame vehiye ramim.

Duanın Türkçe anlamı:  Kendi yaratılışını unutup bize örnek getirmeye kalkışıyor ve “Şu çürümüş kemiklere kim can verecekmiş?” diyor.

(Yasin Suresi 78.)

Konu içerisinde diş ağrısı için okunacak dualar hakkında bilgilere yer verdik. Yer verdiğimiz ayetleri okuyun inşaallah diş ağrınıza iyi gelecektir. Yüce Mevla’mız diş ağrısı çeken kullarına şifa nasip eylesin .

Diş Ağrısı İçin Sıkça Sorulan Sorular

Diş ağrısı için dua konusuyla ilgili soru ve cevaplara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Sorularınızı ise yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

Diş Ağrısı İçin Çekilecek Esma

Yukarıda zikrettiğimiz duaların yanı sıra okunacak bir büyük Esma vardır. Aslında bunu bütün Müslümanlar bilmektedir. Bu Esma “Ya Şafi,” esmasıdır. Bu Esma ile birlikte şöyle dua edebiliriz. “Ya Şafi, Ya Rahim”. Bu şekilde zikredilen Esma inşaallah diş ağrısına iyi gelecektir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Selâmün aleyküm,

    Dinî konularda insanları aydınlatmak için bu siteyi kurmuşsunuz. Gayretiniz için teşekkür ederim. Aktardığınız bilgilerde ciddî hassasiyet göstermeniz gerektiğinin farkında olduğunuzdan şüphe etmiyorum. Sayfalarınızda gezinirken bazı âyetlerin Latin harfleriyle okunuşlarını aktarırken ciddî imlâ hatası olduğunu fark ettim. Mesela diş ağrısıyla ilgili olarak okunması tavsiye edilen Yâsin sûre-i celilesinin 78. âyetinin latin harfleriyle okunuşu verilirken “…halkah” kelimesi “…galkah” olarak yazılmış. Kezâ Neml suresinden aktarılan âyetteki “…habîr” kelimesi de “…gabir” olarak yazılmış (her iki harf de aslında hı harfi ve kh ile gösterilmeli). Maalesef âyeti Arapça metninden okumayı bilmeyenler olabilir. Bu kişiler âyetleri yanlış ezberleyecekler. Hatta bu yanlışlık günaha da yol açabilir; zira bildiğiniz gibi harf hataları mânâyı ciddi değiştirmektedir.
    İyi günler.

    1. Aleyküm selam, katkınız için çok teşekkür ederiz. Söylediklerinize hak verdik ve gereken düzenleme yapıldı.

  2. Hocam üç talibim çıktı biri abdestli namazlı biri durumu iyi biri iyi efendi hangisini seçmeli karar veremiyorum nasıl karar vermeliyim yardım?

    1. Tabi ki abdestli ve namaz kılanı tercih etmelisiniz. Ancak gönlünüzün ısınıp ısınmadığıda çok önemlidir. Bu tür durumda ki tavsiyemiz etrafınızda ki dini bütün insanlardan tavsiye istemenizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu