KadınSorularınız

Dinde Sevgi Konusunda Yardımınızı Bekliyorum

      Merhabalar şuan çok zor bir durumdayım. Yaklaşık 1-2 ay önce biri çıktı karşıma o kadar temiz biriydi ki nurlu bir yüzü ve uzun sakalları olan birisiydi. Aynı okuldayız ve okulla ilgili ortak noktalarımız olduğu için bir sınav hakkında ondan bilgi alıyordum bana düzgün cevaplar veriyordu. Her zaman seviyeliydi yürürken başı önüne eğikti. Hiçbir kızla konuşmazdı. Hayatım boyunca hep dinini seven biri çıksın istedim dua ettim Allah’a. Dualarımın karşılığı gibiydi. Karşıma çıkıyordu hep beklemediğim anlarda.

Sonra onu rabbimin rızası için sevmeye başladım. Karşıma hep şu söz çıkıyordu: Rabbin seni severse sevdiğine gönderir terbiye ettirir ve seni sever diye. Neyse bir gün iyi geceler diye mesaj attım bana cevap yazmadı karşılaştık hep kaçtı benden. Ben de o mesajı ona seni rabbim için seviyorum diye bana yol göster falan diye msn atacaktım tabii ki uygun bir dille. Ama yazmadı.2 3 hafta sonra yanıma geldi.1 önceki gün dua ettim rabbim doğru insan oysa bana işaret ver ne olur bilinmezlikteyim dedim. Ve geldi ders çıkısı ortak bir dersimiz vardı gülümsedi işlerimi halledip etmediğimi ve okulla ilgili bir kaç şey sorup gülümsedi. O kadar heyecanlandım ki kıpkırmızı oldum şaşkınlığıma gülümsedi yine. Saçma cevaplar verdim. Sonra başını öne eğerek yürüdü.

Ben uzaklaşsam da hocalarım hep ona yönlendirdi beni. Tam istediğim ve rabbimin rızası için sevdiğimdi. Ama hiç haber alamıyorum ondan ve yurtdışına gideceğim 6 aylık onun önceden okuduğu yere. Kaderlerimiz aynı gibi. Neyse arada zaman geçti.2 yıl önce çok sevdiğim temiz bir çocuk vardı ondan hoşlandığımı biliyordu. Bana mesaj attı beni 1 yıl boyunca çok sevmiş ama bana bunu söyleyememiş. Benim çok temiz ve diğer kızlara benzemediğimi her küçük çocuk gördüğünde benimle gelecek hayali kurduğunu içinde 1 yıl boyunca bu sevgiyi tanığını ve geçmişte söylemediği için pişman olduğunu ancak şuan birlikte olamayacağımızı çünkü bilmediğim çok şey olduğunu ve geçmişin bizi üzeceğini söyleyemediği şeyler olduğunu bana söyledi.2 gün boyunca ağladım sınavlarım var çalışamıyorum.

Bütün hislerim canlandı. İçim yanıyor telefonda ağladı ben de ağladım. Ama bir arada olamama sebeplerimizi söylemeden konuyu kapattı ve kalbimden sevgin hiç çıkmayacak dedi. Ben şimdi ne yapmalıyım. Bir yanda rabbim için sevdiğim ama hiç bilmeyen bir yanda 2 yıllık canlanan sevgi ve diğer bir iyi insan. Kim olursa olsun rabbim için sabredip bekleyeceğim. Fakat yanlış mı yaptım ilkinden vazgeçip diğerine kapılarak? Çok kötüyüm lütfen yardımcı olun. Allah razı olsun. Sizce kim?

Dinde Sevgi Konusunda Yardımınızı Bekliyorum Sorusuna Cevap

Değerli ziyaretçimiz, size çok uzun bir cevap vermeyeceğiz. Fakat size tavsiyemiz gönlünüzü dinlemeniz ve verdiğiniz kararın arkasında durmanızdır. Zira acabalar keşkeler size huzursuzluktan başka hiç bir şey vermeyecektir. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu