İsimler

Cumali İsminin Anlamı Nedir? Cumali Ne Demek?

Cumali ismi günümüzde kullanlan isimlerden, sadece bir tanesidir. Peki, Cumali İsminin anlamı nelerdir? Doğacak olan erkek çocuğunuza bu ismi koymayı düşünüyorsanız ve anlamlarını öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Şimdi Cumali İsminin anlamlarını sıralayalım…

  • Değerli
  • Cuma günü doğan,

Cumali İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Cumali İsmi Anlamı Yüce bir biçimde bir araya getirilmiş olan, Anlamına gelmektedir. Bu isim Cuma suresi 9 ve 11′ inci ayette geçmektedir.

Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığında Allah’ı anmaya koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için çok hayırlıdır.

Cumali suresi 9 ‘ uncu ayet

Ama onlar bir ticaret veya eğlence gördüklerinde ona yönelip seni ayakta bırakıverdiler. De ki: “Allah’ın nezdinde olan, eğlenceden de ticaretten de üstündür. Allah rızık verenlerin en hayırlısıdır.”

Cumali suresi 11 ‘ inci ayet

Konumuzu oluşturan Cumali İsmi kuranda geçen isimlerden biridir, Cumali isminin Yüce Kitabımız Kuranı Kerimde geçtiğinden emin olmak için şu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Cumali İsmi Çocuklarınıza Konulabilir mi?

Özetle, doğacak olan erkek çocuklarınıza Cumali ismini koymanızda dini açıdan hiç bir sorun bulunmamaktadır. Aksine koymamız gereken isimlerden sadece bir tanesidir

Muhammed Raşid Akbay

Sözlük konusunda araştırmalar yaparak sizlere bilgiler vermekteyim. Bunların çoğu ise isim anlamlarından oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu