İslam Alimi

Çok Yemin Ediyorum Çocuklarıma Bir Şey Olur Diye Korkuyorum

Hocam Ben Allah şahidim olsun diyerek sıkıştığımda çok yeminler ediyorum ağzımdan ister istemez çıkıyor vede iki çocuğum var yeminlerden dolayı çocuklarıma bir şey olur mu? Hocam kefaretini vereceğim hocam biraz sıkım var ama korkuyorum Allah’ım beni cezalandırır diye.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bu konu ciddi bir konudur. Her akıl sahibi Müslüman ağzından çıkana dikkat etmelidir ve ağzından çıkanlardan sorumlu olduğunun bilincinde olmalıdır. Yaptığınız yeminlerden sorumlusunuz ve bu yeminlerin kefaretini ödemelisiniz. Yemininizin kefaretini ödemeye gücünüz yetmiyor ise 3 gün peş peşe oruç tutmak sureti ile yemininizin kefaretini ödeyebilirsiniz.

Ancak bu konuda önemli olan nokta bu huyunuza bir son vererek boş yere yemin etmekten vazgeçmenizdir. Çocuklarınız hakkında ki korkunuz ise yersizdir. Zira Yüce Mevla’mız sizin yeminlerinizden dolayı sizin çocuklarınıza zarar vermeyecektir. Çünkü çocuklarınız Yüce Mevla’mızın kullarıdır ve Yüce Mevla’mız kullarına annelerin çocuklarına olan merhametinden ölçülemeyecek derecede daha çok merhamet sahibidir. Yüce Mevla’mız size gereksiz yere yemin etme alışkanlığından kurtulmanıza yardım eylesin. Amin


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ