Genel

Çocuklara Karşı Aşırı Derecede Bir Sevgim Var Sevabı Nedir?

Hocam benim küçük yaştaki çocuklara karşı aşırı bir sevgim var. Akraba olsun veya olmasın gördüğüm çocukları doyasıya öpüyorum ve onları öpmeye doyamıyorum. Öyle bir içten öpüyorum ki görenler senin akraban mı diyorlar yok diyorum. Sanki bu Yüce Rabbimin bana vermiş olduğu bir özellik diye düşünüyorum.

Ben ücretli sınıf öğretmenliği yapıyorum. Çocuklarda hep benim etrafımda dolanırlar. Hatta artık öyle olmuş ki küçük kardeşlerini evden getiriyorlar. Onlar da bana o kadar alışmışlar ki neredeyse her gün okula geliyorlar. Hocam benim sormak istediğim. İslam dininde çocuk sevgisinin sevabı nedir?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, her insan ben çocukları seviyorum diyebilir . Ancak 2 veya 3 tane çocukla uğraştığı zaman birde bakarsınız o çocukları seviyorum diyen kimse başka bir insana dönüşü vermiş. Siz ise işinizin bu olmasına rağmen ve gün boyu çocuklarla olmanıza rağmen bu sevginizi ifade ediyorsanız demek ki siz gerçekten bu sevgide samimi bir kimsesiniz. Şüpheniz olmasın ki bu bir Mevla vergisidir.

Siz çocuklardaki saflığın ve güzelliğin farkına varmışsınız ve bu güzellik sizi kendine bağlamış bir durumda. Bu güzel bir şey Yüce Mevla’mız gayretinizi arttırsın. Çocuklara ufakta olsa dini bilgiler vermeyi ihmal etmeyin. Çocukları sevmek tabi ki hayırdır, zira onlar saflığı ve temizliği temsil etmektedirler. Bununla birlikte çocuklara dini bilgiler vermeniz sizin sevabınız daha çok arttıracaktır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

  1. Allah razı olsun hocam. Soruya ilave etmeyi unutmuşum zaten. Öğrencilere dini bilgi vermekten o kadar hoşlanıyorum ki hatta öğrencilere verdiğim dini bilgiler sayesinde hocam ne olursunuz gelecek sene de bizim din kültürü dersimize siz girin diyorlar. Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum ki bu bilgileri aktarma da sizin sayfanızın çok çok büyük bir faydası dokunuyor bana. 4.sınıf da namaz dersi olmamasına rağmen ben özellikle namaz dersi verdim sureler ve dualar ezberlettim onlara ve namaza başlayan öğrencilerim oldu o kadar mutluyum ki. Hatta ilahiyat fakültesi okuma hissi verdi bana minik öğrencilerim. Sizin yorumunuzu da okuduktan sonra daha çok mutlu oldum. Lütfen hocam dualarınızda eksik etmeyiniz bizleri. Selam ve dua ile…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu