Kurban

Çocuğum Olsun Diye Adak Adadım, Maddi Durumum Yok Bu Adak Etinden Yiyebilir miyiz?

Hocam benim bir kızım dünyaya geldi bundan önce iki tane çocuğumu anne karnında kaybettim bunda adak adadım hamt olsun ki Allah bir kız çocuk benim yuvama soktu yalnız ben maddi durumu iyi biri değilim geçinme durumu iyi olmayan biriyim bu adaklık kurbanı inşallah bir iki ay içinde keseceğiz yalnız bu kurban etinden biz yiye bilir miyiz selam ile ellerinden öperim.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, öncelikle Yüce Mevla’mız çocuğunuzu Mevla’sına ve ailesine hayırlı bir evlat eylesin. Yüce Mevla’mız içerisinde bulunduğunuz maddi sıkıntılardan kurtulmanızı nasip eylesin. Siz bir adak adamışsınız ve adağınız kabul olmuş. Bu nedenle adağınızı yerine getirmelisiniz. Bununla birlikte maddi durumunuz olmasa dahi bu adağın etinden yemeniz caiz olmamaktadır. Ancak yeni doğan bir çocuğunuz var. Bu çocuğun rızkından keserek adağınızı kesmemelisiniz. Yapmanız gereken vermiş olduğunuz adak sözünün ciddiyetini taşımanız ve elinizin genişlediği en kısa zaman içerisinde adağınızı yerine getirmenizdir.

Yüce Mevla’mız her şeyi bildiği gibi sizin sıkıntılarınızıda bilmektedir. Zaten adak kesebilmeniz için size maddi gücü nasip edecekte O’dur. Siz Yüce Mevla’mıza güvenin ve verdiği nimetlerden dolayı şükrü elden bırakmayın. Her gelen çocuk kendi rızkıyla gelir ve hatta bazı çocuklar gelmiş olduğu ailenin rızkının artmasına vesile olur. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu