Ahlakİbadet

Cinsel Halim Beni İbadetlerimden Alı Koyuyor Ne Yapmalıyım?

Ben 24 yaşında biriyim. Bu Cinsel isteğimden bunaldım istemiyorum beni namazlarımdan ve diğer ibadetlerimden uzaklaştırıyor alı koyuyor. bundan nasıl kurtulabilirim neler yapmam gerekli? Allah Razı olsun böyle bir soru cevap sistemi yapan arkadaşların tümünden. Utancımdan kimseye soramıyordum…

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bu yaşlarda bu tür sorunlarla pek çok genç karşılaşabilmektedir. Bu nedenle kendinizde bir sorun görmemelisiniz. Sadece yapmanız gereken bu nefsani duygularınıza hakim olmaya çalışmak ve her şeye rağmen ibadetlerinizi elden bırakmamaktır. Zira gençlikte ki var olan bu zorluktan dolayı gençliğinde ibadetlerine devam eden kullar, yarın ahirette arşın gölgesinde gölgeleneceklerdir. Peygamber Efendimiz bir hadis i şerifinde 7 önemli kişiden bahsetmektedir ve bu önemli 7 kişi içerisinde gençleri de zikretmektedir. Bu konu ile alakalı hadis i şerif şu şekildedir.

Hazreti Ebu Hureyre anlatıyor: Hazreti Peygamber (a.s.m) şöyle buyurdu: “Yedi kişi var, Allah onları hiç bir gölgenin bulunmadığı kıyamet gününde kendi (Arşının) gölgesinde gölgeler:

  1. Âdil İmam/devlet reisi.
  2. Allah’a ibadet içinde yetişen genç.
  3. Tekrar dönünceye kadar kalbi mescide bağlı olan kimse.
  4. Allah için birbirlerini seven, Allah rızası için bir araya gelip Allah rızası için ayrılan iki kişi.
  5. Güzel, makam sahibi bir kadın tarafından davet edildiği halde,  “Ben Allah’tan korkarım” deyip davetine icabet etmeyen kimse.
  6. Sağ eliyle verdiğini sol eli görmeyecek kadar gizli bir şekilde sadaka veren kimse.
  7. Allah’ı tek başına zikrederken, gözlerinden yaş boşanan kimse.

”(Buharî, Ezan, 36, Zekât, 16; Müslim, zekât, 91;  Tirmizî, Züht, 53).

Başka bir hadis i şerif ise şu şekildedir:

”Muhakkak ki, Allah, gençliğin taşkınlığına kapılmadan kendini ibadete verip isyan etmeyen gençten hoşnutluk duyar.” (İbn Hanbel, Taberanî)

Özetle, sabırlı olmalısınız ve şeytanın, nefsin fitnesi ile hareket etmemelisiniz. Namazlarınızdan zevk almasanız dahi kılmalısınız. Namazlarınızın sonunda ise “Ya Rabbi ben namazımı hakkı ile kılamadım ancak sen Rahman ve Rahim’sin beni affet” şeklinde dualar etmelisiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Selamun aleykume ayni sekilde selamun aleykum diyerek karsilik verilrmi?Allah sizden razi insallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu