Genel

Cinlerin Aleminde Gökyüzünün Yıldızsız Olduğu Doğru mudur?

İyi günler, size önemli bir sorum olacaktı. Bu soru benim açımdan çok önemlidir, o yüzden geri dönüş yaparsanız sevinirim. Sorum:

-Ateşin cinleri aydınlatmadığını bir çok yerden duymuştum, bu bilgi doğru mudur?
-Bir de cinlerin aleminde gökyüzünün yıldızsız olduğu doğru mudur?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, cinlerin ateşten yaratıldığı ve ateşi sevdikleri bilinen bir gerçektir. Ancak ateşin onları aydınlattığı veya aydınlatmadığı hakkında bir bilgimiz bulunmamaktadır.

Cinlerin aleminde gökyüzünde yıldızların olmadığı hakkında bir bilgimiz bulunmamaktadır. Ancak kanaatimizce onların gök yüzünde de yıldızlar bulunmaktadır. Zira Kuran ı Kerim hem insanlara hemde cinlere inmiştir ve Kuran ı Kerimde gökyüzü ve yıldızlar hakkında ayetler bulunmaktadır. Bu bilgiler ile size tavsiyemiz bu gibi konularla aklınızı yormamanızdır. Tabi ki merak edebilirsiniz. Ancak bu bilgilerin biz insanlara bir faydasının olacağını düşünmüyoruz. Zira cinlerde insanlar gibi bir imtihan içerisindedirler. Biz insanlar kendi imtihanımıza odaklanmalıyız ve cenneti hak etmek için elimizden geleni yapmalıyız.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu