Rüya

Cinler bana musallat mı oluyorlar?

Rüyamda bir kız vardı. Odanının köşesinde bakıp bana gülüyordu. Daha sonra uyandığımda onu tekrar gördüm . Acaba bana mı musallat oldular Birde hocam banyo yaparken etrafımda birinin döndüğünü hissediyorum.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, öncelikle bilmelisiniz ki Cinlerin varlığı bir gerçektir. Zira yüce Mevla’mız Kuran ı Kerimde şöyle buyurmaktadır.

Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım. (Zariyat / 56)

Tabi şunu da bilmelisiniz ki Cinler yüce Mevla’mızın izni olmadan hiç bir insana zarar veremezler, vesvese müstesna. Sizin bu yaşadıklarınızın çoğu ise vesveseden oluşmaktadır. Bu konuda ki vesvese ise sizin bu yaşadıklarınız ve benzerleridir. Mutlaka duymuşsunuzdur. Büyüklerimiz hep derler, fazla cinlerden bahsetmek iyi değildir. Bunda ki hikmet insanın zikri ve hali istediği şeyi kendine çekmektedir.

Özetle, siz hep onların varlığı düşünerek ve örneğin onlar burada, ben görebiliyorum diyerek bu tedirgin olduğunuz konunun daha da çok içine girmektesiniz. Bu nedenle size tavsiyemiz şöyle düşünmenizdir. Onları da yüce Allah yaratmıştır ve onlar yüce Allah’ın izni olmadan bana zarar veremezler. Bununla birlikte Rabbim beni korumaktadır. Tabi bu düşünceler ile birlikte dualar etmenizin çok büyük faydaları vardır. Özellikle, ayetel kürsi, Felak ve Nas surelerini okumalısınız. Zira bu duaların büyük faydalarını göreceğinizden emin olun.

Siz gönlünüzü ferah tutun ve her şeye gücü yeten ve kulunu asla yalnız bırakmayan yüce Mevla’mızın her an sizin ile beraber olduğunu unutmayın. Bu tavsiyelerimize uyduğunuz taktirde bu istemediğiniz halden kurtulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Muhammed Raşid Akbay

Sözlük konusunda araştırmalar yaparak sizlere bilgiler vermekteyim. Bunların çoğu ise isim anlamlarından oluşmaktadır.

Bir Soru & Yorum

  1. "Tabi şunu da bilmelisiniz ki Cinler yüce Mevla'mızın izni olmadan hiç bir insana zarar veremezler, vesvese müstesna."

    BU NE KARDEŞİM VESVESE İÇİN ALLAH'IN İZNİ GEREKMİYOR MU? LÜTFEN DİKKAT
    Bunu cevabı yazan kardeşime iletiniz yorumlara eklemeyiniz.

    Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz Mevla'nın izni olmadan yaprak dahi kıpırdatamamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu