Mahrem Konular

Cima (Eşler Arasında İlişki) Adapları Hakkında Bilgi Verir misiniz?

Hocam dinimizde Cima olarak adlandırılan eşler arasında ilişki adapları hakkında bilgi verir misiniz?

Değerli ziyaretçimiz cima adaplarını şöyle sıralayabiliriz. Cima zamanında kadının aybaşı yani adet durumunun olmaması kesinlikle şarttır.

İlişki için asla Arka yolu kullanmamalıdır arka yolu kullanmak kesinlikle haramdır.

Eşlerden birinin zevk aldığı diğer eşin zevk almadığı bir ilişki hatadır yanlış bir iştir, cimada dengeli olunması şarttır ki iki tarafta bu işten zevk alsın ve birbirlerinin hakkına girilmemiş olunsun.

Muhabbetsiz, sessizce, resmi soğuk bir ilişki asla İslamî olamaz. Eşlerin birbirlerine karşı Muhabbetli, sevecen, iltifat ettiği bir ilişki olmalıdır ve dinimize uygun olanda budur.

Cima anında avret yerlerinin başka kimseler tarafından görülmesine,yani dışarıdan örneğin evdeki çocukların fark etmemeleri gereklidir aksi halde farketmeleri hata olur.

Eşlerin birbirlerinin sağlık ve moraline dikkat ettikten sonra ilişki talebinde bulunmalıdırlar ki her iki tarafda zevk alsın ve bu cima eziyete dönüşmesin.

İlişki sırasında asla kaba davranmamalıdır.

Cima (Eşler Arasında İlişki) Sırasında ki Yasaklar

İki Eş için bakmada vede dokunmada hiçbir sınır yoktur. Öpme veya benzeri zevklerin tatmini caizdir. Şu İki yasak haricinde bir yasak yoktur bu yasaklar şunlardır:

1.Hayız ve nifas durumunda kadının cinsel organı asla kullanılmamalıdır.

2. Asla makattan yani arka taraftan ilişki olmamalıdır.
Bu saydıklarımızın dışında yatak odası Allahü Teâlâ’nın evli kulları için en helal ve en büyük nimetlerinden bir tanesidir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

  1. merhaba ben bi soru sordum onun cevabi daha farkli yani biliyorum ki kac kere tevbe bozulursa bozulsun yine edilebilr ama benim sirum farkli
    ben onceden yuksek sesle kifre dusuren seyler izleyerek dinleyerek kufre dusuren seyler ogrendiysem baskalari da benim yüzümden kufre dustulerse onlari dinlemeye izlemeye basladilarsa tevbe etsem ama defalarca sonra tevbe ederim diye bozup yapmaya devam etsem baskalarinin mesuliyeti bana mi yüklenir yani onlari uyarmadan bilerek onlarin duydugunu izlesigini begendigini benim yuzumden izlemeye basladiklarini bilerek yaptıysam tevbe etsem bile uyarmak bana farz mi olur? Uyarmadan ölürsem sadece tevbe ile kafir ölmüs mü olurum?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu