Mahrem Konular

Cima (Cinsel İlişki) Vakitleri ve Haram Olan Günler Hakkında Bilgi Verir misiniz?

Cima (cinsel ilişki) vakitleri hakkında bilgi verir misiniz; haram günler var mıdır?

Değerli ziyaretçimiz; Bazı âdâb kitaplarında (Mesela “Marifetname”, İbrahim Hakkı), cima vakitleriyle ilgili zamanlardan ve bu vakitlerin doğacak çocuklar üzerindeki tesirlerinden bahsedilmiştir. Bunlar dini bakımdan uyulması gereken bağlayıcı hükümlerden değildir. Fakat bahsedilen vakitlerin gözetilmesi zararlı olmaz, faydalı olur diye düşünüyoruz.

Cima (Cinsel İlişki) Vakitleri için tavsiye edilen vakitler: Pazartesi, salı, perşembe, cuma geceleri ve gündüz öğleden önce.

Cima (cinsel ilişki) İçin Tavsiye Edilmeyen Vakitler

Aşağıda bahsi gecen vakitlerde cima (cinsel ilişki) yapmak tavsiye edilmemiştir.

1. Hafta içinde pazar gecesi ve çarşamba gecesidir.
2. Kameri aylarının birinci, on beşinci ve sonuncu geceleri.
3. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı geceleri,
4. Berât gecesi;
5. Yola çıkılacak gece;
6. Gündüz öğleden sonra.

Bunlar “cima cinsel ilişki” hakkında bir tavsiyedir. Şehvetlenip haram işlemek, mesela yabancı kadına şehvetle bakma tehlikesi varsa mekruh olmaz. Bilakis beraber olmak lazım olur. Güne, zamana bakılmaz.
Burada çok sorulan bir konuya açıklık getirelim: Bir günün gecesi, gündüzden önceki gecedir. Örneğin cuma gecesi, perşembe gününü cumaya bağlayan gecedir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu