Genel

Cehennemde Yaptığımız Kötülükleri Sadece Ateşte Yanarak mı Çekeceğiz?

Cehennemde sonsuz kalacaklar veya cehennemde cezalarını çekip cennete girecek olanlar sadece ateşte mi yanacaklar başka bir şekilde cezalandırılacaklar mı? Yaptığımız kötülükleri sadece ateşte yanarak mı çekeceğiz başka şekillerde de cezalandırılacak mıyız?

cevapDeğerli ziyaretçimiz, Cehennem azabının çoğunluğunu ateşte yanmak oluşturmaktadır. Ancak cehennem azabı sadece ateşte yanmaktan ibaret değildir. Cehennem azabının içinde hadis i şeriflerde yer aldığı üzere Tokmakla vuruş, Yılan-çıyan ve haşerâtın ısırması ve sokması gibi bir çok azap çeşiti vardır. Özetle Cennetteki nimetler nasıl ki insanın aklının almayacağı kadar çoksa, Cehennem azabının çeşitleri de o kadar çoktur. Zira Yüce Mevla’mız adalet sahibidir. Yüce Mevla’mız bizi Cehennem azabında korusun ve Cennetin nimetlerini ikram etsin inşaallah. Amin. Cehennem hakkında detaylı bilgi için Cehennem Hakkında Bilgi başlıklı konuyu ziyaret edebilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu