Sorularınız

Bu Dünyada Kavuşamadık Öbür Dünyada Kavuşabilir miyiz?

Ben birini seviyordum oda beni seviyordu sonra bir anda hiç bir şey söylemeden terk etti gitti beni yarı yolda bıraktı ben çok üzüldüm hala da onu seviyorum unutamıyorum yıllar geçtiği halde o başkasıyla evleniyor ve ben hala onu seviyorum bu dünyada kavuşamadık öbür dünyada kavuşabilir miyiz?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, insanın duygularını bastırabilmesi çok zordur. Ancak her Müslüman akıllı hareket etmelidir. Bir şey yapmadan önce bu yaptığım doğru mu demelidir. Yanlışları yaptıktan sonra da neden böyle oluyor demek yerine samimiyet ile tövbe etmelidir. Siz şu anda aklınızla hareket edemiyorsunuz. Sevdiğiniz başka biri ile evleniyor siz ise öbür dünyada kavuşabilir miyiz diyorsunuz.

Size tavsiyemiz Rabbinize yönelin, sizi yoktan var eden Yüce Mevla’mıza ibadet edin. Hem bu dünyanızı hemde öbür dünyanızı bir kişi uğruna heba etmeyin. Kaderinizle mücadele etmek size mutsuzluktan başka bir şey getirmeyecektir. Özetle size tavsiyemiz ibadetlerinize önem verin ve yüce Mevla’mızdan hakkınızda hayırlısını isteyin. Bakarsınız Yüce Mevla’mız rahmetiyle karşınıza öyle bir eş çıkarır ki sevdiğinizi söylediğiniz kimsenin sizi terk ettiği için şükür edersiniz.

Son olarak sorunuza cevap verecek olursak, öbür dünyada ancak karşılıklı olarak birbirilerini seven ve aynı zamanda ibadetlerini aksatmadan İslam ahlakı ile yaşayan Müslümanlar kavuşabilirler.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu