Sorularınız

Biz Aslında Kabe’ye Değil Uzaya Yöneliyoruz

Yuvarlak bir dünyada DOĞRUSAL olarak kilometrelerce uzaklıkta ki bir noktaya dönmek mümkün müdür? Örneğin Amerika’da namaz kılan bir kişi, seccadesinden Kabe’ye döndüğünü zannederek bir doğru çizse, bu doğru, doğrusal olarak uzay boşluğuna gitmez mi ? Kabe’nin, dünyadaki izdüşümü olan en zıt kısmında namaz kılan bir kişide haliyle ne tarafa dönerse dönsün zaten kıbleye döndüğünü (doğrusal olmayan şekilde) zanneder.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz belli ki bu konuyu baya düşünmüşsünüz. Ancak bu tür konuların İslam dininde bir anlamı yoktur. Örneğin bilmediğiniz bir yerdesiniz. Kıbleyi tayin edemiyorsunuz, bu durumda namazınızı kılmayacak mısınız? Tabi ki sizce uygun olan bir yöne dönerek niyetinizi yapar ve namazınızı kılarsınız. Bunda bir mahsur yoktur. Bir insan için dünyada içerisinde sizin bahsettiğiniz yönde doğrusal bir açı yoktur.

Zira dünyada doğru bir şekilde yürüyen bir kimse uzaya çıkmamaktadır. Önemli olan açı değildir. Önemli olan niyettir. Bununla birlikte şu bilgiyi verelim. Kabe bulunduğu yerden semaya doğru yükselmektedir. Zira bu konuda pek çok bilgi vardır. Şimdi şöyle düşünelim Kabe uzaya uzayan ve hatta uzayı geçen bir manevi alandır. Sizin sorunuzda yer verdiğiniz gibi doğrusal bir açı ile Kabe’ye yönelirseniz sizin açınız Kabe’nin yer yüzündeki yerine varmasa da uzaya çıkan manevi alanına rastlayacaktır. Dolayısı ile Kabe’ye yönelmiş olacaksınız.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Dünya yı düz zanneden muhammed;
    “Namaz kılarken nerede olursan ol yüzünü kabe ye dön”
    derken kendinden çok emindi ama dünyanın küre olduğu bulununca işler karıştı. Şimdi kabeye sanal manevi yükseklik uydurmasıyla ayeti kurtarmaya çalışıyorlar. Tabi bi kesimde nasa yalan söylüyor dünya düzdür diyor. Yahu 1600 lü yıllarda nasa mı vardı da yuvarlak dünya yalanı attı. Mustafa Kemal ne diyor; “muhammeddin uydurduğu din bitti”
    Eğer tüm evrenleri ben yaratsaydım kendi yarattığım insana kendimi anlatırken başka bir zavallı insana asla muhtaç olmazdım. Onu en iyi ben bilirim çünkü. Beynindeki tüm nöronları ben yönetiyorum zaten. Yaradan adına uydurulan kitaplar, tarihin çok kurnaz kötü niyetli insanlarının marifetidir.

  2. Kabeyi de hemen uzaya yükseltivermiş adam :D Kulp bulamayınca kabeyi mi yükseltmeye karar verdiniz?

  3. umarım bir faydası olur kabe ile aynı düzlemdeyiz dünya sandığınız yuvarlaklığı olmadığı nasa harici tüm araştırmacılarda sabittir. korkun çünkü dünya ne yuvarlak nede dünyadan başka bir yerleşim yeri var nasıl asılı duruyor nasıl olurda düz olur düz hemşerim düm düz dünya yapılan deneyler var dünya eliptik küreyse 2 milde 2 inch kıvrım gerekir oysaki bir nehir üzerine 2 inch yukseklikteki teleskopla 6 mil boyunca bakılıyor sonuç düm düz. nasa niçinmi saklamak zorunda herkes müslüman olurda onun için.https://www.youtube.com/watch?v=IZmoByP0jh8 https://www.youtube.com/watch?v=O2l2hJ8BXNs https://www.youtube.com/watch?v=ofPu0rM6fks https://www.youtube.com/watch?v=ofPu0rM6fks

  4. Cevabınızdan anladığım şu : Önemli olan niyet. Nereye dönersen sön zaten kabeye dönüyosun.İslami açıdan bu konuların hiç bir önemi yok ..Teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu