Sorularınız

Biriyle Evlenmek İstiyordum Annesi İstemedi Artık Evlenmek İstemiyorum

Hocam ben biriyle ciddi olarak konuştum . Annesin vermemekte ısrar etti ve aradan zaman geçti ve kızın kararını değiştirdi. Kaderi insan kendisi belirleme mi buna vesile olan annesi ama ve ben artık evlenmek istemiyorum çünkü güveneceğim kimse çıkmayacağını ve artık sevmek istemiyorum. Sizce yanlış mı yapıyorum tabi ki Allah’ım en iyisini bilir ama ben evlenmeyi düşünmüyorum.

Değerli ziyaretçimiz, Böle düşünmeniz yanlış olgun bir Müslüman ve insan olarak annesinin kendine göre bir nedeni olabileceğini düşünmelisiniz. Böyle bir durumun sizin kötü bir insan olduğunuzu göstermeyeceğini bilmelisiniz. Sonuç olarak her ne olduysa sizin kaderinizdir ve hiç bir kimse kaderi değiştiremez. Belki sizin kaderinizde daha hayırlı bir insan vardır. Zira Yüce Mevla’mız şöyle buyurmaktadır. “Olur ki, bir şey sizin için hayırlı iken, siz onu hoş görmezsiniz. Yine olur ki, bir şey sizin için kötü iken, siz onu seversiniz. Allah bilir, siz bilmezsiniz”. (Bakara 216)

Bu nedenle sabırlı olmalı ve olumsuz bir düşünce içerisinde olmamalısınız. Hayatınızda her ne olursa olsun sizin için daha hayırlı olduğunu bilmelisiniz. Yüce Mevla’mız size hayırlı bir eş nasip eylesin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

 1. Selamun Aleykum,
  3 senelik ciddi düşündüğüm bir kız arkadaşım vardı fakat yüksek maaşlı bir işe girdikten sonra ilişkimizi türlü bahanelerle 1 ayda bitirdi ve bittiktan 10 gün sonra oradaki bir müdürle yeni ilişkisi başladı hocam ben elimden gelen her şeyi yaptım.

 2. Nişanlım beni bıraktı çok üzgün mutsuz acı içindeyim bu durumu nasıl atlatabilirim ne yapayım ölmek istiyorum hayallerim başıma yıkıldı?

  1. Konuya birde iyi açıdan bakınız, yüce Mevla’mızın yardımıyla yol yakınken eski nişanlınızın gerçek yüzünü görmüşsünüz.

 3. Nişanlım sürekli yalan söylüyor iftira atıyor bahanelerle ayrılmaya çalışıyor hiç bir sorun yokken yarı yolda bırakıyor yaptıkları günah mı? Ayrılırsan kimse seni almaz evlenemezsin diyorlar?

  1. Bu nişanlınızın akılsızların da cahilinden öte bir şey değildir. Nişanlılık dönemi bildirimi sürecidir Kimse kimsenin nasibini kaderine Kısmetini engel olamaz Eğer nişanlısı evlilik için uygun bir eş adayı olarak görmüyorsanız size tavsiyemiz çok gecikmeden bu işe bir son vermeniz dir. Unutmayın Siz doğru yolda olduğunuz sürece Yüce mevlamız daima sizin yanınızdadır.

 4. Hocam ben nişanlıyım fakat nişanlım ben düğün yapmıcam diyor düğün tarihi vermiyor ben askere gidecem diyor sonra ne bitti ayrıldık diyor ne bitmedi ne olacak diyor ne olmayacak resmen oyalıyor kul hakkına giriyorlar ben sabredip bekliyorum başka ne yapmalıyım?

  1. Ortada güven sorunu varsa yol yakınken kararınızı vermelisiniz. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu