Sorularınız

Birini Seviyorum Ama O Başkasını Seviyor, Belki Beni Sever Diye Dua Ediyorum

Selamun aleyküm hocam. Son iki aydır birini seviyorum ama o başkasını seviyor. Bunu bile bile hala belki beni sever diye dua ediyorum. Hangi duayı okusam daha etkili olur? Veya dua etmeyi bırakmalı mıyım ?

cevapDeğerli ziyaretçimiz, öncelikle şunu bilmenizi isteriz ki bir Müslümana başkalarının mutsuzluğu ile mutluluk araması asla yakışmayacaktır. Zira sevdiğiniz başka birini seviyor ise ve siz onun bu sevgisinden vazgeçerek sizi sevmesini istiyor iseniz bu çok yanlış olacaktır. İslam dininde sevgi saygı ve aile bir esastır. Yani genç ve bekar birinin seveceği ve huzurlu bir şekilde geçinebileceği bir eş istemesi çok doğaldır. Ancak illaki şu beni sevsin seklinde yaklaşımlar İslam ahlakına uymamaktadır.

Peki, ne yapmalıyız. Yapmamız gereken yüce Mevla’mıza el açmak ve Ya Rabbi bana hayırlı bir eş nasip eyle, Ya Rabbi bana onu sevebileceğim ve onunda beni sevebileceği bir eş nasip eyle, Ya Rabbi bana hayırlı bir evlilik nasip eyle şeklinde duaları yapmanızı size tavsiye ediyoruz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

 1. Çok güzel dedin de hocam ben sevdiğim bana dönüyor kafam giriyor seni seviyorum diyor iki gün küçük birşeyde kıza dönüyor buna ne diyeceksiniz peki ben gururunla oynuyor ümitlerimle ben kandiyor sözleriyle sonra iki gün sonra ona dönüyor bu ah degilmi hocam bende genç kizim

  1. Ne güzel cevap vermişsiniz demek ki akıllı birisiniz bunu bile bile o kişiye kanıp sonrada aklınıza rağmen kanmanıza kılıf aramamalısınız.

 2. Eski nişanlım beni tetketti gitti ben onu severken sonra başkasıyla evleniyor şimdi beni mutsuz edip kendi Mutlu oluyor neden o evlenip Mutlu oluyor ben olamıyorum ?

  1. Siz mutlu olup olmadığını bilemessiniz size düşen bu saatten sonra yolunuza bakın eski nişanlınıza takılı kalmayın dua edinki Rabbimiz size yeniden sevebileceğiniz hayırlı bir insan nasip eylesin.

 3. Gerçekten çok gűzel olmuş Allah razı olsun…
  Bizleri aydınlattığınız için çok teşekkür ederiz…

 4. Eski nişanlım beni terketti yarı yolda bıraktı ve şimdi mutlu bir şekilde başkasıyla evleniyor ben onun evlendiğini görüyorum ve çok üzülüyorum ağlıyorum neden o mutlu oluyor ben olamıyorum ne yapmalıyım ?

  1. Siz mutlu olup olmadığını bilemessiniz size düşen bu saatten sonra yolunuza bakın eski nişanlınıza takılı kalmayın dua edinki Rabbimiz size yeniden sevebileceğiniz hayırlı bir insan nasip eylesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu