Mahrem Konular

Birini Çok Seviyorum Sürekli Dua Ediyorum Fakat Duam Kabul Olmuyor

Ben birini çok seviyorum sürekli dua ediyorum. Fakat bu kişi adım atıyor sonra kaçıyor cesaretsiz, kızlara karamsar Allah’a nasıl dua etmeliyim 4 aydır ediyorum acaba hayırlı değilde olmuyor mu? ne yapacağım çok seviyorum.. Acı çekiyorum…

Cevap: Değerli, ziyaretçimiz öncelikle Yüce Mevla’mız acınızı hafifletsin. Sizinde sorunuzda belirttiğiniz gibi bu durumunuz kısmetinizin sizin için hayırlı olmayışından olabilir. Zira siz yüce Mevla’mıza dua ediyorsunuz. Her şeyi hakkı ile bilen yüce Mevla’mız belkide bu kısmetin sizin için hayırsız olacağını bildiğinden dolayı nasip etmiyor olabilir. Siz ise bu durumu asla dualarınızın kabul olmadığına yorumlamamalısınız ki bu çok yanlış olacaktır.

Şöyle düşünün siz dua ettiniz ve bu kısmet size nasip oldu. Bu günkü düşünceniz Mevla’m benim duamı kabul etti şükürler olsun şeklinde olacaktır. Fakat ola ki ilerde bu kısmet sizin için hayırsız ise size mutluluk değil mutsuzluk getirecektir.

Peki, size şöyle bir soru soralım, siz Mevla muhafaza böyle bir duruma düştüğünüz taktirde ben dua ettim Mevla’mda kabul etti, keşke bana bu evliliği nasip etmeseydi şeklinde düşünmez misiniz? Muhtemelen böyle derdiniz, zira huzursuz ve mutsuz bir evlilik sevgiyi de bitirecektir. Yani insan oğlu onun için ölürüm dediği bir insan için, o insanla huzursuz bir ortamda yaşadığı belli bir süre sonra benim için hiç bir önemi kalmadı diye bilmektedir. Bu nedenle şu anda nefsinize zor gelse de hayırlısını istemenizi tavsiye ederiz. Bununla birlikte unutmayın ki samimiyet ile yapılmış hiç bir dua karşılıksız kalmayacaktır. Belkide duanız kabul olduğu için şuan bu durumdu olabilirsiniz ki bunu unutmayın. Siz bu durumunuzu lütfen duanızın kabul olmayışı olarak görmeyin ve inancınızı kaybetmeyin. Şimdi biraz sabredin inşallah ilerde çok şükredersiniz. Sitemizde yer alan Evlenmek İçin Dua başlıklı konudan istifade edebilirsiniz. Bununla birlikte sevdiğiniz kişinin sizin için hayırlı veya hayırsız olup olmadığını anlayabilmek adına istihareye yatabilirsiniz. Bu konu ile alakalı olan İstihare Namazı ve Duası Nasıl Olmalıdır? başlıklı konuya da başvurmanızda fayda vardır. Yüce Mevla’mız hakkınızda her şeyin hayırlısını nasibi ikram eylesin.

 

Sorular & Yorumlar

 1. bir kızı çok seviyorum durmadan dua ediorum cuma akşamları kandil geceleri hatta internette aşk duaları bulup kağdaı yazıp okuyorum kağıdı katlayıp cebin de gezdiriyorum birgün yine okumak için çıkrttım arkadaşım gödü bune diye srdu anlattım kağdın üst tarfın da katladığım yerde bir kalp ve onun hemen altında sevdiğim kızaın isminin baş harfi vardı ama olmuyor işte kızı takip ediyorum kıza sorsanız benim admı bilmez ama ben kızın adını sınıfını biliyorum hata bi ara o kadar çok taki attimki kızı görüğüm de kızda bana bakıyordu heralde beni fakr etmişti ama sonra bişeyler oldu içimdeki sevgi sanki ilk günkünden dah azlmaya başladı hala seviyorum ama platonik aşk insanı bitiriyon bende neden dualrım kabul olmuyo diye düşünmeye başladı sonra sizin deiğiniz gibi hayırlı değil heralda çünkü kız çok güzel ve peşinden koşan çok ben kızla konuşsam sevgli olsam başım kavgadan beladan eksik olmaz bir yanım diyorki vazgeç biryanıda dua etmeye devam et ondan başkasıyla yapamassın diyor

 2. Hocam Bende İlk Defa Bu Kadar Sevdim. Uğruna Ölecek Kadar, Yanımda Olmadığı Sürece Hayatım Anlamsız Kalıyor. Kızın Adı Nisa Benim İsimde Mücahid, Şimdi Bu Kız İstanbul Fatih’ de Oturup Annesi İle Siyah Çarşaflı. Öncelikle İsimlerimizin Anlamı Çok İyi Bir Şey İfade Ediyor Diye Sanıyorum. Yani İsim Anlamı İstediklerime de Vesile Olabilir. Hocam Şimdi Son 3 Aydır Seviyorum Ve Dua Ediyorum. Kesinlikle Kabul Oluyordur Ama Onun Oturduğu Şehir İstanbul Ben Ankara Gönlüm Hiç Rahat Değil. Daha Açığı İse, Kız İlim Ve Hakikat Yolunda Bende Onunla Aynı Seviyedeyiz, Tek Farkımız Onun İlim Hocası Olduğu. Kız Aklıma Geldikçe Aklımdaki İlimleri Daha Çok Sağlamlaştırıyor. Durduk Yere Bunun İçin Göz Yaşı Döküyorum. 24 Saat İlahi Ve Kuran Dinliyorum 2 Mizin Ailesi de Çok Temiz Hatta Onun Ailesini Kıskanıyorum, Oda Benim Ailemi Ama Beni Sevdiğini Bilemiyorum. Sevdiğimden beri İstanbul da İlk Karşılaştığımızda Kalbim Motor Gibi Çarptı Yani Ter, Kriz Ve Heyecanı Aynı Anda Yaşadım Hiç Konuşamadım Sonra İse Kızın Annesi Ve Babası Öğrendi. Ama Bildiklerini Bana Hissettirmiyorlar. Yaşım 19 Küçük Diye Galiba Kızda 18 Yaşında Amcamın Kızı Zaten. Ne Yapacağım Lütfen Tartışalım Bu Konuyu. Allah Yeterince Yol Gösteriyor Ama Dertleşeceğim Başka Kimse Yok.

 3. Hocam,eşim beni 1,5 seneden beri aldatıyormuş.kız eşime benden boşanmazsa bitireceğimi söylemiş.eşim de benden boşanamamış.şu anda kız arkadaşı başkasına gitti diye depresyondaydı,bana itiraf edince biraz kendine geldi.fakat hala onu sevdiğini hissediyorum,kalbini taöir etmeye çalışıyormuş.5 yaşındaki oğlum için tamam devam edelim dedim.fakat hala bizim için hiç çana harcamıyor.çok da dua ediyorum,ama kabul olmuyor.acaba benim için hayırsız mı eşim???

 4. Selamın hocam benim bir sorum olacaktı bir kız arkadaşım var normal arkadaşım ama ben bu kız arkadaşımıza bağlandım aşık oldum diyebilirim onun için hep dua ediyorum inşAllah ileride eşim olur hayırlısı ise olur diye sizce günah mıdır hocam ?

  1. İslam dininde sevmek biri ile evlenmek istemek günah değildir. Günah olan nikahsız olan birlikteliklerdir.

   1. selam hocam birini çok sevdim ama zamanla oda sevdi ve ne oldusa benden uzaklaşıyor ben evliyim ama eşimi sevmiyorum neden eskiden eşime çok ilgi gösterdim ve ailesi beni istemedi ailesine düşkün bana değil ama eve bayan getirdi o zaman mutluyduk ne oldusa eve bayan getirdi ben eşimi sevmiyom hocam ben birini sevdim ama bende uzaklaşıyor neden se ne olur yardım edin bana hocam …

 5. selam hocam birini çok sevdim ama zamanla oda sevdi ve ne oldusa benden uzaklaşıyor
  ben evliyim ama eşimi sevmiyorum neden eskiden eşime çok ilgi gösterdim ve ailesi beni istemedi ailesine düşkün bana değil ama eve bayan getirdi o zaman mutluyduk ne oldusa eve bayan getirdi ben eşimi sevmiyom hocam ben birini sevdim ama bende uzaklaşıyor neden se ne olur yardım edin bana hocam …

 6. Hocam birini çok seviyorum oda beni seviyor birlikteyken çok mutluyuz fakat annesi izin vermiyor görüşmemizin günah olduğunu söyleyip engel oluyor. 4 aydır göremiyorum vede konuşamıyorum. Her gün dua ediyorum ama bir gelişme olmuyor ne yapmalıyım.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, sevdiğinizin annesinin dediği doğru nikahsız bir görüşme günahtır. Fakat siz bu işin evliliğe dönüşmesini istiyor iseniz ve annesi bunu engelliyor ise buda günahtır. Size tavsiyemiz sabırlı olmanız ve bir hataya düşmemenizdir. Zira aileler her ne kadar kötü olsa da nihayetinde onlar sizin ve sevdiğinizin ailesidir. Bu işi tatlılıkla çözmeye çalışın. Eğer mümkün olmuyor ise tek tavsiyemiz sabır göstermeniz ve kendi yolunuzu çizmenizdir.

 7. Hocam ben düzgün yaşayan ve Allah'a inancı olan biriyim çokta dua edip hep hayırlısını isterim evlenmekte istiyorum ama hep engeller çıkıyor. Biriyle evlilik için görüştüm ve o görüşme anında aslında çok tuhaf şeyler oldu aslında tatlı efendi biri dedim sonra aradıklarında hayır dedim sonrasında hemen ertesi gün pişman oldum neden hayır dedim diye pişmanlık yaşıyorum. Geri dönüşü olmadı tabi ve aradan bir yıl geçti ama hala unutamadım… Hocam bu kader midir?

  ve benim bir kaç görüşmelerimde hep böyle engeller çıkıyor. Ve ben rüyamda bir gün senin böyle engeller çıkmasının nedeni büyü diye ses geldi. büyü gerçekten var mı engeller mi? Pişman olduğum kişi içinde dua ediyorum sizce kaderde varsa olacak mı çok aklım karışık lütfen yardım edin…

  Yönetici: sorunuzun cevabı için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu