Sorularınız

Birine Aşık Oldum Allah’a İnancım Artı, Fakat Aklımda Sorular Var

Selamun aleyküm hocam. Kaç zamandır bunu düşünür oldum. Birisine aşık oldum ve bu olaydan sonra namazıma ve dinime daha çok bağlandığımı hissettim. Bu olaydan önce de namazımı kılardım ve dinimi elhamdülillah yaşardım fakat aşık olduktan sonra , o benim olsun diye daha çok dua etmeye ve Allah’a daha bağlanmaya başladım. Fakat aklımda son zamanlarda şu soru var Allah’ım beni hidayete erdirmek için belki de beni aşkla imtihan ediyordur diye düşünürken belkide aşk için Allah’a bağlandım diye düşünmeye başladım ve bu beni çok korkutuyor…
Hocam ne yapmalıyım lütfen cevaplarınızla bana yol gösterin…

Cevap: Aleyküm selam değerli ziyaretçimiz, yaşadığımız bazı duygular, bazı duygularımızı tetikleye bilmektedir. Bir insana aşık olduktan sonra Allah’a olan aşkınızın artışı gibi. Yüce Mevla’mız sizi imtihan ediyor olabilir, fakat bunun hikmetini bilende yalnızca kendisidir. Şu nokta kesinlikle unutulmamalıdır ki fani bir insana duyulan aşk ile alemlerin Rabbi olan yüce Allah’a (c.c) duyulan aşk aynı aşk değildir. Bu nedenle bir kul bir insana aşık olduğu sırada Yüce Allah’ada (c.c) tabi bir şekilde aşık olabilir. Zira bu iki duyguda kalpten gelmektedir, fakat bununla birlikte bu iki duygu aynı duygular değildir. Bu nedenle sizin bu durumunuzda da herhangi bir sakınca yoktur.

Anladığımız kadarı ile sizi en çok rahatsız eden “fakat aşık olduktan sonra , o benim olsun diye daha çok dua etmeye ve Allah’a daha bağlanmaya başladım” sözlerinde ifade etmeye çalıştığınız durumunuzdur. Unutmayın bizler kuluz ve bir şeyi çok istediğimizde Yüce Allah’dan (c.c) başka kimden isteyebiliriz. Bu isteklerin nefsani olması dahi bir kul için doğaldır. Zira bizler aciziz, bizler muhtacız ve bizler güçsüzüz. Bu nedenlerle siz İslam inancının gerekliliklerini yerine getirdiğiniz taktirde aklınıza gelen karışık soruların pek çoğu şeytanın vesvesesinden öte bir şey değildir. Zira sizin açık bir şekilde doğru yolda olduğunuzu gören şeytan bu engelleyebilmek adına elinden geleni yapmaktadır.

Bir Soru & Yorum

  1. SELAMun aleyküm ben açık açık söyleyeyim ey Allah’ın kulları..ben lise 3 sayısal bir öğrenciyim ve ailemden uzaktayım şimdilik.ben bir Allah’ın değer verdiği bayan kullarından birine fena aşık oldum.ama bir yandan da aşk sakıncalı olabileceği gibi duygular aşırıya kaçtığında günah ( el.ele göz göze gelmek.cikmak) ve bunun için ben arada kaldım ailem var ve onun için de çok üzülüyorum annesi geçtiği günlerde sizlere ömür.vefat ETTİ.ona her baktığımda ise bir yandan aşkım artıyor Bir yandanda yaşamanızı n okul okumamızı n bir parçası olan biricik annemizin refaha kavuşturma var…onda bu yok ve abisi de yok yani artık sahipsiz gibiymis gibi sözde müslüman olan art niyetli erkeklerin arasında kaldi yasitim bir yandan kavga edeyim diyorum 17 yaşıma kadar hiç etmedim aileme hocalarıma saygısız olmasın diye etmiyorum oda bunun farkında değil bu arada.ben de hep dualarla ALLAH’İM(C.C) BEN ONA SAHİ ÇIKMAK İSTİYORUM EĞER HAYIRLISIYSA BANA NASİP ET DEGİLSE BU AŞKIMI BENDEN AL.CUNKU BEN ASOSYAL BİRİY VE LİSE 3 TEYİMsayisal 2.5. YİLDİR ona aşığım ona söyledim bin kere kararsız kaldı ve sonra bir yanlış anlaşılma olmuş ve reddetti ve 1.5 yıldır öylece seviyorum…ne yapmalıyım liseden sonra ciddi olmalı mıyım bu arada ben evlenmeyi istemeyen biriyim…. eğer bekâr ölürsem ki o olmasa öyle Allah ( c.c) dan onu istiyecegem..hocam sevgili olmak günah ama ol masan sahipsiz ne yapmalıyım Allah… peygamber aşkına bana bir kelam ediniz ki içimdeki bu ateş sonsun ( bu arada ibadetimi mümkün olduğunca yapıyorum…)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu