Dua

Birçok Hayra Erişme Duası

Peygamber Efendimizin tavsiyesi bu dua ile tarifsiz ve sayısız bir çok hayra erişebilirsiniz. Hayra erişme duası bu konuda önem arz etmektedir. Bir çok şerden korunarak günahlarınızdan affa ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken samimiyet ve teslimiyettir.

Hayra Erişme Duası Nasıl Yapılır?

Hayra ermek için okunacak duanın Arapça metni şu şekildedir.

Birçok Hayra Erişme Duası

Hayra Erişme Duasının Arapça Okunuşu

Hazreti Ebu Hüreyre (ra) rivayet ile Peygamber Efendimiz buyurmuş olduğu dua şöyledir; “Her kim günde yüz kere. “Lâ ilâhe illellâhu vahdehü lâ şerîke lehü lehül mülkü ve lehül hamdü ve huve alâ kulli şeyin kadîrun” derse. O kimse için on köle azad etmiş sevabı verilir. Yüz hasene yazılır, yüz günahı silinir, o gün akşam oluncaya kadar bu ona şeytana karşı siper olur. Hiç bir kimse ecir bakımından onu geçemez. Ancak bunu ondan fazla söyleyen kimse müstesna. (Buhâri, Ezan, 155; Tecrîd-I Sarîh Tere. 2/910-915.)

Hayra Erişme Duası Anlamı

Duanın anlamı. Allah’tan başka hiç bir ilah yoktur. Mülk onundur, hamd onundur ve Allah her şeye kadirdir.

Bu güzel duayı namaz ibadetinin bitiminde müezzinlerin duaya geçmeden hemen önce okuduklarını duymaktasınız. Oradan zaten her namaz kılanın bir kulak aşinalığı vardır. Bu konu ile alakalı olan dua nasıl edilir? Konusundan istifade edebilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu