Sorularınız

Bir Yakınım Eşini Aldatıyor Eşine Söylemeli miyim?

Bir yakınım eşini aldatıyor. Bir bayan kocası çok iyi çalışkan biri kadın kaç kere aldatmış para yedirmiş hala devam ediyor eşine söylesem 2 çocukları var günaha mı girerim bilmiyorum ama eşi hiç hak etmiyor çok iyi biri.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Yüce Mevla’mız o kişinin yardımcısı olsun. Tabi ki eşinin bunu bilmeye hakkı vardır. Bu nedenle söylemelisiniz. Ancak şunu kesin bir dille ifade edelim. İslam dininde birini zina suçu ile suçlamak ciddi bir şeydir ve elinizde ciddi delilerin ve şahitlerin olması gerekmektedir. Bizim size tavsiyemiz eğer gerçekten eminseniz, haberi olmayan kişiye, eşine dikkat etmesi gerektiği gibi şeyler söyleyerek durumu ima etmelisiniz. Böyle yaparak o kişinin gururunu da incitmemiş olursunuz. Eğer içerisine bir şüphe düşerse zaten konuyu kendi araştıracaktır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

    1. Öncelikle namazlarınızı kılmalı ve namazlarınızdan sonra samimiyetle Yüce Mevla’mızdan af dilemelisiniz ve en önemlisi aynı hatayı yapmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu