İslam Alimi

Bir Şeyin Olmasını Çok İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Hocam bir şeyin olmasını çok istiyorum ne yapmalıyım?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, eğer bir dileğiniz var ise ve bu dileğinizin, isteğinizin gerçekleşmesi için bir şeyler yapmak istiyor iseniz şunları yapabilirsiniz. Örneğin Allah (c.c) rızası için adak adaya bilirsiniz. Adayacağınız adak için şöyle dua edebilirsiniz: ya Rabbi sen çok büyüksün ve her şeye kadirsin. Şüphe yok ki senin katında her şey mümkündür. Aciz bir kulunum ve bir muradım var. Nasip olur da dileğim gerçek olursa senin rızan için bir adak adayacağım. Diye dua edilebilir. Unutmayın ki bu duayı yaptığınız taktirde dileğiniz olduğu vakit adak kesmeniz şart olmaktadır.

Bu isteğinizin kabul olabilmesi için Hacet namazıda kılabilirsiniz. Hacet namazı vesilesi ile isteğinizin olması kolaylaşır inşaallah. Bu konuda detaylı bilgi ve bu namazın nasıl kılınacağını Hacet Namazı başlıklı konuda bulabilirsiniz.

Soru: Selamun aleyküm. Bir şeyin olması için adak adadığımızda bunu birisine söylersek duamızın kabul olmasına etkisi olur mu?

Cevap: Aleyküm selam. Değerli ziyaretçimiz adak adadığınız etrafınızda ki insanlara söylemeniz onları bu yapmış olduğunuz adağa sahit tutmanız anlamına da gelmektedir. Tabi ki duanızın kabul olmasına bir artısı olacaktır. Bu vesile ile hem adağınızı tekrar tekrar dile getirmiş olur sunuz hemde anlattığınız insanlardan bu adağınızın kabul olması için dua almış olursunuz.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Akar dedi ki:

  Allah razı olsun Allah herkezin dualarını kabul eder inşallah

 2. İsimsi dedi ki:

  Evlenmek istiyoruz fakat ailem biraz sıkıntı olduğu için ses cıkaraöıyorum napmam lazım

  1. Akar dedi ki:

   alıştıra alıştıra söyle kardeşim 🙂 inşallah kavuşursunuz

 3. ceyda dedi ki:

  Selamun aleyküm. Bir şeyin olması için adak adadığımızda bunu birisine söylersek duamızın kabul olmasına etkisi olur mu?

 4. islami dedi ki:

  Bu konuyu paylaştığınız için teşekkür ederim.

 5. AnnelikaDib dedi ki:

  Bu konu çok işime yaradı yazanlara teşekkür ediyorum.

BİR YORUM YAZ