Genel

Bir Hocanın Yardımıyla Evliliğim Önündeki Engeli Kaldırmam Büyü Olur mu?

Hocam şimdi size bir konu hakkında danışacağım ben görücü usulü ile bir kıza talip oldum 29 yaşındayım. Ailem bana şimdiye kadar bir çok kız tavsiye etti hiç bir şey hissetmedim sadece bu kıza hissettim kız benim istediğim gibi dinine bağlı beni Allah’a yaklaştıracak biri çok istiyorum. Kız da beni beğendi yalnız dayısı bu işe engel oluyor. Yaklaşık 2 aydır bu işle uğraşıyor ailem abim bir ilim sahibi hocaya sormuş ve demiş ki sizi engelleyen biri var eğer istiyorsanız bu işi yaparım size vereceğim dua ile gidin isiniz olsun diyor. Bende çok istiyorum ama bu işin vebali olur mu? Böyle şeyler doğru mu büyüye girer mi çok korkuyorum lütfen Allah rızası için bu durum hakkında bir cevap verin.

Değerli ziyaretçimiz, eğer bahsettiğiniz hoca dediğiniz gibi bir ilim ehliyse zaten büyü ile işi olmayan biridir. Hocanın bahsettiği kişiyi, hocanın evliliğinizi engelleyen kimseyi nasıl etkisiz hale getireceğini anlayamadık. Eğer hoca İslam ahlakında olan bir dua ile örneğin bahsettiğiniz kimsenin kalbinin yumuşayacağını ve evliliğinize engel olmayacağını söylüyorsa bunda bir engel yoktur. O kişi bundan zarar görmeyeceği hatta fayda göreceği için bunda bir vebal yoktur.

Şöyle bir örnek verelim, eğer bahsettiğiniz hoca istediğiniz kızın dayısının yolunu kapacağım istediğiniz kızın ailesinden uzaklaştıracağım ve size engel olmaktan çıkacak şeklinde bir yaklaşım içerisindeyse bu bir vebaldir ve İslam dininde böyle bir şey dua değildir ve günahtır. Buna bir çeşit büyüde diyebiliriz. Ancak hoca bu dua ile istediğiniz kızın dayısının kalbi yumuşayacak ve size olan haksız isteksizliğinin azalacağını ve hayırlı ise Yüce Mevla’mızın size bu hayırlı evlilik yolunda yardım edeceğini söylüyorsa bunda hiçbir mahsur yoktur.

Bizim size tavsiyemiz ise bu tür şeylerle yani büyü veya şüphelendiğiniz bir hoca ile uğraşmamanız ve namazlarınızdan sonra ellerinizi Yüce Mevla’mıza açarak “Ey Yüce Rabbim eğer benim için hayırlı ise bu evliliği bana nasip eyle” şeklinde dua etmenizdir. Yüce Mevla’mız hakkınızda hayırlısını nasip eylesin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Hocam nişanlım düğüne 1 hafta kala beni yarı yolda bırakıp gitti içim çok acıyor hayallerim yıkıldı bu acıları nasıl atlatabilirim benim üzülmem sevap olur mu?

    1. Çektiğiniz sıkıntıdan dolayı Tabii ki Bir sevap hak etmektesiniz ancak İsyan etmezsiniz. Bununla birlikte bir de konuya Hayır açısından bakmalısınız. Zira bu vefasız kişi sizi evlendikten 1 hafta sonra aynı duruma düşürebilir de Yüce Mevla’mız büyüklüğünü göstermiş ve size içerisinde bulunduğumuz bu durumu fark etmenizi sağlamıştır. Bu nedenle şükretmeli ve böylesi vefasız düşüncesiz birini kaybettiniz den dolayı yüzüm yemelisiniz Bir dahaki sevmelisiniz. Yüce mevlamız yardımcınız olsun ve size hayırlı bir eş nasip eylesin.

  2. Hocam nişanlısından ayrılan bir kızla kimse evlenmek istemez talibi kısmeti çıkmaz kapından kimse geçmez diyorlar evlenemeyecek miyim?

    1. Değerli ziyaretçimiz haklı bir gerekçe olmadan nişanlı atmanın hiçbir mantığı yoktur ancak haklı bir gerekçe varsa nişanı atmakta islam dini açısından Hiçbir mahsuru yoktur. zira nişanlılık her ne kadar ciddi bir durum olsa da bir deneme sürecidir.

  3. Hocam nişanlım hiç bir sorun olmadığı halde şimdi sürekli onu bunu bahane ederek beni suçlayarak senin yüzünden oldu diye düğün yapmıcam senin suçun sen istedin böyle olmasını diye sürekli beni suçluyor ama ayrıldım bitti diye noktayı koymuyorlar bizi oyalıyorlar resmen kul hakkına giriyorlar beni aileme çevreme mahçup etti rezil etti ailemi beni üZdü huzurumuzu bozdu yaptıkları günah mı benim hiç bir suçum olmadığı halde beni suçladı ve şimdi yarı yolda bırakıp terkeden sözlerini tutmayan bu nişanlı vebale girdi mi? Ben ne yapmalıyım ben sadece mutlu olmak istedim neden böyle oldu?

    1. Tabi ki bu bir vebaldir, ancak siz konuya şu şekilde bakmalısınız ya bu sorunlar evlendikten sonra olsaydı. Demek ki siz Yüce Mevla’mızın sevgili kulusunuz ve yol yakınken doğru yolu Yüce Mevla’mız size göstermiş. Bu konuya bir çizgi çekmeli ve hayatınıza devam etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu