Sorularınız

Bir Hayatı Birden Fazla Kişinin Yaşaması Mümkün müdür ?

Selam öncelikle sorumu nasıl dile getiririm bilemiyorum ama kesinlikle reenkarnasyon saçmalığından bahsetmiyorum saçma dediğim için umarım tepki gösterilmez çünkü Kuran-ı Kerim’deki okuduğum ayetler kadarıyla böyle bir şeyin mümkün olmayacığı insanların uydurması olduğu kanaatindeyim.

Her neyse sorum şu yönde belli bir hayatı her şeyiyle farklı kişilerin yaşaması mümkün müdür aslında böyle bir şey imkansız diye düşünüyorum bu soru da aklıma direk olarak hadi bunu sorayım acaba olur mu gibisinden aklıma birden bire gelmedi. Buna benzer bir durum içerisindeyim daha doğrusu tam olarak bu şekilde değil bende biraz abartıyorum ama yaşadıklarım sonucunda böyle bir şey canlandı zihnimde şimdi misal ben örneğin 1980’de Ankara da doğdum ailemin geliri falan normal çok zengin değiller.

Okula gitmeyi hiç sevmezdim meslek edinmek istemezdim bir sürü sorun yaşadım hayatım bilgisayar başında geçti bunlar daha normal şeyler biraz daha ayrıntılı dersek yine misal varsayım olarak 2002’de ayağımı kırdım 2004’de evlendim 2005’de boşandım eski eşimi geri istiyorum 2008’de bir yakınımı kaybettim ( Allah Korusun ) kimsenin beni sevmediği / istemediği dönemle oldu bu şekilde her şeyiyle aynı yaşantıyı bir başkasının yaşaması mümkün müdür acısıyla / yaşadığı olaylarla / ailesi ile durumuyla / maddi durumuyla hatta o kişinin tıpkı bana benzemesi ( hareket olarak benle aynı şeylere kızması aynı şekilde tepki göstermesi zevklerimizin aynı olduğu her şeyin aynı gittiği hayatımdaki her şeyin o kişiyle tıpa tıp aynı olduğu sadece Görüntümün , ismimin , cinsiyetimin farklı olduğu birisi olması mümkün müdür? Benden yaş olarak büyük olsa bile mesela en basitinden beni bugün araba çarpıyor o kişiyi de 2 yıl önce benim yaşımdayken aynı gün / aynı saat aynı dakika araba çarpması ve o kişinin benim hayatım / kaderimle kendi hayatı / kaderinin aynı olduğunu bilmesi veya benim ters durumda olmama gibi bir şey mümkün müdür ? Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur ve sen çok film izliyorsun falan demezsiniz :D ? bu gerçek olabilecek bir şey mi ?

Bir Hayatı Birden Fazla Kişinin Yaşaması Mümkün müdür ? Sorusunun Cevabı

Değerli ziyaretçimiz, öncelikle şunu belirtelim ki sitemize gelen her soruyu ne tür bir soru olursa olsun ciddiye almaktayız. Sorunuza cevap olarak ise şunları söyleye biliriz. Bazı insanların daha doğrusu farklı insanların hayatlarında sizin bahsettiğiniz kadar benzerlik olabilir veya olmaya da bilir. Bizim böyle bir şey mümkün olmaz veya böyle bir şeye inanmak İslam dini açısından yanlıştır dememizde İslam inancı açısından mümkün değil. reenkarnasyon aynı insanın dünyaya iki defa geldiği düşünülmektedir ki İslam inancında her insan dünyaya bir defa gelir ve bir defa imtihan olur. Buna zıt olan reenkarnasyona inanmak bu nedenle caiz değildir ve insanı İslam inancından çıkaracak bir düşüncedir. Fakat sizin bahsettiğiniz gibi iki hayatın bir birine benzemesi mümkün olabilir veya olmaya bilir. Açıkçası bu konuda net bir bilgi veremiyoruz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu