Aile

Bir Eş Adayım Var Fakat Korkuyorum Ve Ne Yapacağımı Şaşırmış Durumdayım

Bir Eş Adayım Var Fakat Korkuyorum Ve Ne Yapacağımı Şaşırmış DurumdayımHocam 27 yaşında bekar bir bayanım, bu yaşıma kadar seçiciliğim sebebiyle evlenemedim etrafımdakilerden, akrabalarımdan birçok eleştiri aldım ve artık bu çok ağrıma gidiyor. Geçen hafta akrabalardan bir bey talip oldu gayet iyi beyefendi kişiliği düzgün biri dini vecibelerini yerine getirdiğini belirtti. Fakat psikolojik sorunları olmuş geçmişte ve hala tedavi gördüğünü söyledi. Ben korkuyorum ve ailem tarafından baskı altındayım :( ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz öncelikle belirtmeliyiz ki bu işler tamamen kısmettir yani, taktiri ilahidir. Hiç bir kulun bu konuda bir başkasını yadırgaması örneğin sen evde kaldın, seni isteyen yok mu gibi ve benzeri söylemler ile bir kimseyi üzmeye hakkı yoktur. Ki bu yapılan bir günahtır. Gönlünüzü rahat tutun ve yüce Mevla’mıza dualar edin. Bu konuda dua için sitemizde yer alan Evlenmek İçin Dua başlıklı konuyu ziyaret etmenizde fayda var.

Eş adayı için düzgün ve beyefendi biri diyorsunuz. Konuya bu noktadan yaklaşabilirsiniz. Unutmayın ki çok ciddi olmayan psikolojik sorunlar giderilebilir ki bahsettiğiniz beyefendi yanlış anlamadıysak durumunu size kendi ifade etmiş. Bu aslında çok güzel bir davranış, bu gösteriyor ki eş adayınız durumunun bilincinde ve kendini düzeltmek için çaba sarf ediyor. Yüce Mevla’mız şifa nasip etsin. Fakat içinizde ki tereddüt sizi bırakmıyor ise eş adayınızın psikolojik sorununu öğrenebilir ve daha sonra bu konuda uzman bir doktorla görüşerek evlilik gibi ciddi bir kararın arefesinde olduğunuzu dile getirebilirsiniz. Mutlaka baş vurduğunuz uzman size bu konuda olumlu veya olumsuz gerçek bilgiler verecektir. Bu tür konuların hepsinde siz değerli gençlerimize aileniz ile ciddi bir şekilde istişare etmenizi onların fikirlerine de çok önem vermenizi tavsiye etmekteyiz. Ortak bir karar almanız ileride mutlulukta olsa mutsuzlukta olsa ailenizin sizin yanınızda olmasını sağlayacaktır ki bu çok önemlidir. Aileniz baskı yapıyor ise eş adayınızın durumunun çokta ciddi olmadığını düşünebiliriz. Fakat gönlünüze sinmesi çok önemli kararsız veya isteksiz bir evlilik sizin şuan içerisinde bulunduğunuz baskılardan çok daha büyük dertlere itebilir. Bunu unutmayın ve bu nedenle iyi düşünerek çok geçmeden bir karara varın.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu