KadınSorularınız

Bir Erkek Saçımı, Kollarımı Görürse Abdestim Bozulur mu?

Merhaba ben liseye gidiyorum kapalı değilim. Saatler geri alınana kadar evden abdest alıp çıkmam lazım okulda alırsam 10 dakikalık tenefüste namaz ve abdest yetişmiyor. Ve namaz saatine kadar da mutlaka her kes görecek saçı mı falan. Saç veya kollar görünürse abdest gider mi?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bir erkeğin abdestli bir kadının saçlarını veya kollarını görmesi o kadının abdestini bozmamaktadır. Belli ki zaruri bir durumunuzdan dolayı böyle hareket etmek zorundasınız. Çabanızı taktir ediyoruz ve her ne durumda olursanız olun namazlarınızı terk etmemenizi tavsiye ediyoruz. Ancak bu soruya cevap verirken şu bilgiyi de vermekle yükümlüyüz.

Bir erkek bir kadının saçlarını veya kollarını görmesi hem erkek için hemde o kadın için günahtır. Bu konuda kadının günahı ise erkeğe nispetle daha çoktur. Tabi ki bu gerçek erkeğe ben daha az günaha giriyorum o halde bakmakta haklıyım deme hakkınıda vermemektedir. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun ve İslam dinini en güzel bir şekilde yaşamayı nasip eylesin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

 1. Öncelikle selamün aleyküm.
  Bunu size sormam ne kadar doğru bilemem ama aramama rağmen istediğim sonuca ulaşamadım.
  Rüyamda bir erkeğin saçımı görmesi ve saçımı gördüğü için hoşnut bulmadığını belli ettirmesi ne anlama gelmektedir.
  Rüyamda saçım kısa ve kestane rengi deydi.
  Erkek hiç bir şeyimiz değil ve 60 yaş civarında, olay ise dışarda gerçekleşmektedir.
  Şimdiden hakkınızı helal edin.
  Allah razı olsun inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu