İslam Alimi

Bir Erkek Saçımı, Kollarımı Görürse Abdestim Bozulur mu?

Merhaba ben liseye gidiyorum kapalı değilim. Saatler geri alınana kadar evden abdest alıp çıkmam lazım okulda alırsam 10 dakikalık tenefüste namaz ve abdest yetişmiyor. Ve namaz saatine kadar da mutlaka her kes görecek saçı mı falan. Saç veya kollar görünürse abdest gider mi?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bir erkeğin abdestli bir kadının saçlarını veya kollarını görmesi o kadının abdestini bozmamaktadır. Belli ki zaruri bir durumunuzdan dolayı böyle hareket etmek zorundasınız. Çabanızı taktir ediyoruz ve her ne durumda olursanız olun namazlarınızı terk etmemenizi tavsiye ediyoruz. Ancak bu soruya cevap verirken şu bilgiyi de vermekle yükümlüyüz.

Bir erkek bir kadının saçlarını veya kollarını görmesi hem erkek için hemde o kadın için günahtır. Bu konuda kadının günahı ise erkeğe nispetle daha çoktur. Tabi ki bu gerçek erkeğe ben daha az günaha giriyorum o halde bakmakta haklıyım deme hakkınıda vermemektedir. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun ve İslam dinini en güzel bir şekilde yaşamayı nasip eylesin.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1415
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ