İslam Alimi

Bilgisayarlarda Virüs Var, İnsan Vücüdu’nun Virüsü Var mıdır?

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

Kardeşim çok güzel bir soru ve cevabı da, çok basit. Önce Virüs nedir, neler yapar onu inceleyelim. Virüs; Bir bilgisayardan bir diğerine yayılmak ve bilgisayarın çalışmasına müdahale etmek, onu yıkmak ve çökertmek ele geçirmek amacıyla, tasarlanmış küçük yazılım programlarıdır.

Bu virüsler, bilgisayarda tüm verileri bozar veya siler, kendisini diğer bilgisayarlara yaymak için e-posta programınızı kullanabilir veya hatta, sabit diskinizdeki her şeyi silebilir. Bilgisayar virüsleri genelde e-posta mesajlarındaki eklerle veya anlık mesajlaşma mesajlarıyla bilgisayara yayılır. Bu nedenle, e-posta eklerini, mesajın kimden geldiğini bilmeden ve böyle bir ek geleceğini bilmediğiniz durumlarda asla, açmamanız önemlidir.

İnsanın ruh programını da sabote eden virüsler nelerdir?

Virüslerin bilgisayardaki programları sabote etmesi gibi, insanın ruh programını da sabote eden virüsler vardır. Yalan söylemek, hile yapmak, haksızlıkta bulunmak, saldırganlık gibi çevreye zarar veren her şey, bir virüstür. İnsan bedenine saldıran onu yıkan, sabote eden, yıkan ve ele geçirerek, etkisi altına alan virüsler say say bitmez. Önce insan tek başına değil toplumla yaşayan bir varlıktır. Kendi çıkarı ve emeline ulaşmak için yalan söyler ise, hak olanı batıl ile değiştiren izansızlık, fikirsizlik ile beraber olursa, hak yola giden ile değil batıl yolda giden ile olursa. Temiz olana iftira atarsa, işte bu yalan, iftira, fikirsizlik, yalan söyleyen ile arkadaşlık, şeytan ile dostluk, insan vücudunu yıkan sistemini sabote eden ele geçiren virüslerdir. Hali ile topluma da bulaşacak bu virüsler, toplumu da yıkacak ve sabote edecektir. Az açalım konuyu.

O Halde Ne Yapmalıyız?

Yalan denilen virüs, gerçekte var olan bir şeyin aksini iddia etmek ve başkasını aldatmak kendi amacına ulaşmak amacıyla bilerek ve gerçeğe aykırı olarak söylenen çirkin sözdür. İftira denilen virüste aslında yalanla yakın anlama gelmekle beraber, kısmen de olsa da ondan farklıdır. Yalandan daha özel bir anlamı olan iftira virüsü, bir kimseye asılsız bir şekilde suç, günah veya kusur sayılabilecek bir sözü, davranışı veya özelliği onda varmış gibi söylemek ve onu yıkmaktır. Hem yalan söyleyerek kendisi yıkılıyor hem de kendisini yıkıyor ve onun ardını takip edenlerde yıkılıyor ve insanlık bir anda çökerek, kaos, anarşi ve zalimin eline geçerek, insanlık yok oluyor. Bakın etrafınıza durumumuz nasıl?

(Doğru olun, doğruluk iyiliğe, iyilik ise, Cennete çeker. Yalandan sakının, yalan fücura, fücur ise Cehenneme götürür.) [Buhari]

(Münafıklık alametinden biri de yalan söylemektir.) [Buhari]

(şu üç şeyden biri kimde bulunursa, o kimse, namaz kılsa da, oruç tutsa da münafıktır: Yalan söylemek, sözünde durmamak, emanete hıyanetlik.) [Ebu Davud]

Yalan sözden sakınınız (Hac 22/30). Ey İman edenler! Allah tan korkun ve doğru söz söyleyin (Ahzâb 33/70).

Ey iman edenler! Allah tan korkun ve doğru söz söyleyin. (Yalan söylemeyip doğru söylerseniz) Allah işlerinizi düzeltir ve günahlarınızı bağışlar. (Ahzâb, 33/70-71)

Böylesi durumlarda ne yapmalıyız, tabii ki aklımızı fikrimizi gönlümüzü, hatta tüm azamıza reset atmalıyız. Hadi canım insan bilgisayar mı ki reset atalım diyenleri duyar gibi oldum. Bilgisayarın bizden ne farkı var olmalıydı bu şaşkınlığımızın hali ile… Tabi ki önce tövbe kapısına koşmalı, pişmanlık ve acizliğini fark ederek tövbe nehrinde yıkanmalıyız. Daha sonra bize rehberlik edecek, yönümüze yön verecek, programı kurmalıyız. Nedir bu program tabii ki Nur Sünnet ve Kur’an. Etrafımızda şimdi bizim fikrimize uymayan kim var ise ya temizleyeceğiz, onun fikrini zikrini adımını günlerce aylarca uğraşarak, yâ da onu uzaklaştıracağız en son çare olarak yanımızda, ama herkese de yaklaşmayın diyerek uyaracağız. Ondan sonra topluma at bir reset, sonra kur programını, işte sana her şey yeniden aslına döndü. Hali ile artık kul aslına döndü, virüs denilen lanette yok oldu gitti.

Nur Kur’an sünnet’in temeli adalet
Haram yiyen hatasını anlar elbet
Anlamaz ise ecel geldikten sonra anlar elbet
Nur Kur’an sünnet’in temeli adalet
İman ile olan kulda bulunur asalet ile cesaret

Kul ne güzel söyler yalan namaz için vaktimiz yok
İbadet ama kolayda, daha şimdi gencim daha sonra
İş sanki bize kaldı verildi edepsizce hüküm
Nasıl olsa Allah affeder bizi az daha bekleyelim
Ölmeden yaparız, ama elbet biz günah için tövbemizi
Nur Kur’an sünnet ile yapalım hayat analizi

Kul Mehmet’im işte sana al vücudu saran virüs
Ondan nefret kin var gönülde ondan kullar birbirine küs
Nur Kur’an Nur Sünnet yoluna elbet gider otobüs
İman etmek merhamet iyilik kalmasın rafta
Haydi, varalım iman merhamet yoluna kalmasın lafta
Varılmazsa o yola işlerimiz hayatımız olur karışık
Varmaz isek Nur Kuran Sünnet yoluna kimse birbiri ile olmaz ki barışık

Mehmet Aluç (Kul Mehmet)


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ