Akaid

Bilgisayara girmek şirk midir?

Bilgisayara girince birçok kişiyi ekliyorum yeni iş ilanı bakıyorum hava durumu yemek tarifi ve tanıdığım kişilere mesaj atıp ulaşıyorum. Allah’ın veremediklerini bilgisayar veriyor gibi düşünüyorum bu bir Allah’a şirk ortak koşmamıdır öyleyse bilgisayara girmemeli miyim? Söylediğim şey beni tedirgin ediyor bu düşünce beni dinden çıkarıp imansız yapmaz mı?

Cevap: Aslında bu düşüncelerinizin ne kadar güzel olduğunu düşünmelisiniz. Zira bir bilgisayarın bile size sundukları sizi bu kadar etkiliyor. Siz eğer bu kadar ince düşünceli bir insan iseniz şirk koşmanız mümkün değildir.

Zira bu kadar ince bir düşünceye sahip olan bir insan bilgisayarın vesile olduğu işlemleri dahi bu kadar değerli buluyor ise rahmeti sonsuz olan Allah’ın kendisine vermiş olduklarını sayısız nimetleri görmezden gelemez. Sizin aslında bu düşüncelerden uzaklaşmanız için belki aynaya bir defa bakmanız veye ruhunuzun güzelliğini biraz olsun düşünmeniz dahi yeterli olacaktır. Kısaca siz şirk koşması mümkün olmayan bir insan olduğunuzu sorunuzun içerisinde ifade etmişsiniz.

İçinizden gelen bu gereksiz seslerden uzaklaşarak içinizdeki o gerçek sesle buluşmalısınız. Konumuzun başlığında yer verdiğimiz Bilgisayara girmek şirk midir? sorusuna da bir cümle ile cevap verelim. Tabi ki bilgisayara girmek şirk değildir. Zira gören bir kalbe sahip ise insan hiç bir şey şirke vesile olamaz. Ancak her şey bir hakikate vesile olabilir. Mevla emanet olun. Selam ve dua ile…

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

  1. Bilgisayarı yapanda kullananda Allah'ın yarattığı kuldur. Düşünceniz çok güzel ancak Allah'a şirk koşmak sayılmaz bu bence doğru kullanıldığı takdirde çok büyük bir kütüphanedir. Hem dini hem de kültürel olarak kendimizi geliştirebiliriz. Allah'ın bize sunduğu en büyük kolaylıklardan biridir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu