İsimler

Bera İsminin Anlamı Nedir?

Erkek çocuğuma Bera ismini koymamda dinimiz açısından bir sakınca var mıdır? Bera ismi Yüce Kitabımız Kuran da geçer mi? Geçiyorsa hangi ayet ve surede geçmektedir hangi anlamı ile geçmektedir?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Bera ismi, Hazreti el-Bera’ b. Azib isminde bir sahabeyede aittir.  Bu isim Faziletli kimse, Şeçkin vasıflara sahip kimse ve olgun bir kişiliğe sahip kimse gibi anlamlara gelmektedir. Bu ismi dilerseniz çocuğunuza verebilirsiniz. Bazı sitelerde bu ismin Kuran ı Kerimde geçtiği yer almaktadır. Ancak biz araştırmalarımız sonucu böyle bir isme rastlayamadık. Bu nedenle bu konuda net bir şey söylememiz mümkün değil.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Hocam bera ismi Berre ismi ile aynimidir? Peygamber efendimiz o ismi zamanda degistirmisti. Aceba Bera ismi uygunmudur?

  2. Hocam bizde bera ismi koymak istiyoruz kimisi kız ismine benzer diyor karasusuz az zamanımız da kaldi

    1. Bu konuda karar sizindir.Ancak çocuğunuzun ilerde bu isimden dolayı sıkıntı çekebileceğini düşünüyorsanız başka bir isim tercih etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu