Sorularınız

Benden Büyük Birinin Beni Sevmesi İçin Dua Edebilir miyim?

Bundan 3 sene önce tanıştığım bir bayana benden yaşça büyük olduğu için abla demeye başladım ama o gün bugündür yaşıtım olsa onla yuva kurmak isterdim içimden. O beni kardeşi olarak görüyor büyük ihtimal. Ama bu son zamanlarda ona karşı olan sevgim daha da yoğunlaştı düşünmeden edemiyorum. Sizce ne yapmalıyım onu bu gözle gördüğümü söylemeliyim?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, İslam dininde kendinizden büyük biri ile evlenmenizde bir sakınca yoktur. Unutmayın ki Hazreti Hatice annemizde Peygamber Efendimizden yaşça büyüktü. Bu nedenle böyle bir niyetinizin olması ve bunun için dua etmenizde bir sakınca yoktur. Ancak bu konuyu fazla uzatmanız yanlış olacaktır. Eğer tanıdığınız ve aranızı yapabilecek bir bayan var ise bu konu ile ilgilenmesini isteyebilirsiniz ve en azında sevdiğiniz kimsenin bu konudaki düşüncelerini öğrenmesini isteye bilirsiniz. Size tavsiyemiz kararlı olmanızdır ve düşüncelerinizi karşınızda ki insana edebiyle bildirmeli ve sonuca göre hareket etmelisiniz. Sitemizde yer alan evlilik için dua başlıklı konudan istifade edebilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. peki orda durmak yani misafirlere gitmek orda durmak istediği için isteyerek o odalarda bulunmak küfür olur mu

    1. Bu küfür olmaz ancak bu tür durumlardan kaçınmak gerekmektedir. Zira günahlara kapı açabilmektedir.

  2. ben bir soru sormak istiyorum bir misafirliğe gidildiğinde orda küfür logolu şeyler küfrü simgeleyen şeyler haça benzer şeyler tanrı sembolleri falan varsa veya atatürk heykeli inkılapları falan varsa orada 5 10 gün kalmak o şeylerin olduğu odalarda bilerek oturmak o odada yatmak istemek falan bunlar günah mıdır?

    1. Zaruri durumlarda bu durum bir sorun olmayacaktır. Ancak bu gibi ortamlardan uzak durulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu