AileSorularınız

Ben Sunniyim Eşim Alevi Çocuklarımı Nasıl Yetiştireceğim?

Hayırlı günler ben sunniyim eşim alevi. Hayatı ve dini yaşayışlarını çok farklı. Namaz kılmamı oruç tutmamı kapanmamış istemiyor. Bende tam tersi bir hayat yaşamak istiyorum. Ondan gizli namaz kılıyordum ve oruç tutuyorum. Çocuğum olursa onu nasıl yetiştireceğim çok büyük endişelerim var ne yapmalıyım?

cevapDeğerli ziyaretçimiz, evlilikte denklik bu nedenle çok önemlidir. Eğer durum gerçekten böyle ise inanç açısından yanlış bir evlilik yapmışsınız. Bununla birlikte siz namaz kılamamayı, oruç tutamamayı eşinizin alevi olmasına bağlıyorsunuz. Fakat biz bunun alevilik ile alakalı olduğunu düşünmüyoruz. Yani eşinizin inanç sorunundan dolayı böyle olduğunu ve eşiniz sunnide olsa böyle olacağını söylemeye çalışıyoruz. Zira aleviler namaz kılmakta ve oruç tutmaktadırlar. Bunun yanı sıra aleviler insanların inançlarına saygılı olmaları, hoş görülü olmaları ile bilinmektedirler. Asıl konuya gelecek olur isek eşiniz ile bu konuyu daha erkenken konuşmalı ve bir çözüme kavuşturmalısınız. Eşler birbirilerinin inançlarına saygı duymalıdırlar. Eğer saygı olmaz ise yuvada huzur olmayacaktır ve inanç sorunu olan, huzur olmayan bir ailede sağlıklı çocuklar yetiştirmeniz mümkün olmayacaktır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu