İslam Alimi

Ben Kulumun Zannı Üzereyim Hadisi

Ben kulumun zannı üzereyim hadisi bir kutsi hadistir. Hazreti Ebu Hüreyre naklettiğine göre Efendimiz şöyle buyurmuştur:

“Ben, kulumun benim hakkımdaki zannına göreyimdir.”

Bu hadisin Kaynağı: (K.S.5849 C.16 B.1993 alıntıları Buhari, Tevhit 35, Müslim, Zikr 1, (2675), Tirmizi, Züht 51, (2389)


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. misafir dedi ki:

  instagram sitesinde dine küfür ve alay içeren paylaşımlara bakan biri (yani resmi büyütüp bakınca) sonra da böyle çok fazla paylaşım çıksa site veya site yöneticileri o kişinin bu gönderilere ilgi duydugumuzu düşünse ve bunları gösterse veya bunlara baktıgını gören onu takip eden o kişiiyi kafir sansa veya bunları sevdiğini düşünse veya bunlara bakarak o kişiyi takip eden kişilerin görmesine sebeb olursa (takip ettiklerine göre diye yerde o kişi çok baktıgı için başkalarınada gözükse) ve bu kişilerin bunu beğenmesine güzel bulmasına yani küfrüne sebeb olsa bakan kişi küfre mi girer?

 2. Ayşen dedi ki:

  Hocam bazen sinirlerime hakim olamıyorum ve anneme bağırıyorum sonra pişman oluyorum bir anlık kızgınlıkla çok sinirli oluyorum ne yapmam lazım?

  1. islamalimi dedi ki:

   Öncelikle annenizin gönlünü almayı ihmal etmeyin. Bununla birlikte Felak ve Nas surelerini okuyarak üzerinize üfleyin. Bunu günde bir kaç defa yapmakta fayda vardır.

BİR YORUM YAZ