İslam Alimi

Beladan Uzak Durmak İçin Dua

Öncelikle Selamun aleykum hocam . Kavgadan ,dövüşten , ezilmekten uzak durmak için güç , kuvvet , cesaret için bir dua varmıdır?

cevapDeğerli ziyaretçimiz, tabi ki beladan korunmak için bir çok dua vardır. Biz bu konuda size Peygamber Efendimizin biz ümmetine nasip ettiği çok güzel bir dua olan hadis i şerife yer vereceğiz. Aşağıda bu büyük duanın Arapça metnine, Türkçe okunuşuna ve Türkçe anlamına ulaşabilirsiniz. Bu Duanın Anlamı: “Bir kimse Allâhü Teâlânın ism-i şerifi ile derse, O’nun ism-i şerifi hürmetine yerde ve gökte olan hiç bir şey o kimseye zarar vermez (veremez). Allah, her şeyi hakkıyla işiten ve bilendir.” Bu Duanın Kaynağı: Enes bin Malik’e (r.a.) Peygamber Efendimiz (s.a.v) buyurdular ki:  “Her kim her sabah bu duayı okursa, kimsenin ona yolu yoktur. Yani ne zehir, ne sihir (büyü), ne de zalim bir sultan (ya da bir yönetici, patron) ona zarar veremez.”
Beladan-Uzak-Durmak-İçin-Dua


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Eren Can dedi ki:

  Selamun Aleyküm Hocam Ben Dua Ederken Titriyorum Bildiginiz Böyle hafiften bir titreme oluyor bu kuran dinlerken veya cin seytan gibi varlıklar hakkında bisiler dinlerken de oluyor lütfen cevaplarmisiniz.

  1. Selim dedi ki:

   Normal kardeşim

 2. MELLEK dedi ki:

  ÇOK İYİ ŞEYLER ANLATIYORSUNUZ

BİR YORUM YAZ