Dua

Bela ve Musibetlerden Kurtulmak İçin Okunacak Dua

Başıma olmadık işler geliyor. Sanki bütün sıkıntılar beni buluyor. Lütfen yardımcı olun. Bela ve musibetlerden kurtulmak için okunacak dua önerir misiniz?

Cevap: Değerli ziyaretimiz, unutmayın ki dünya hayatı bir imtihandır. Gelen bir belaya sabır gösterildiği taktirde büyük hayırlar bizi bulacaktır. Bu gibi durumlarda Yüce Mevla’mıza sığınmalıyız.

Okumanızda büyük fayda verecek duaları sizinle paylaşıyoruz. Eğer bu duaları okursanız çok faydalı olacaktır. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

Bela ve Musibetler İçin Okunacak Dualar

Başınıza gelen bela ve musibetlerden kurtulmak aşağıda yer alan şu duaları tavsiye etmekteyiz. İnşaallah faydasını görürsünüz.

  • Ey Allah’ım sen, benim Rabbimsin. Senden başka hiç bir ilah yoktur. Ancak sana güvendim ve sen büyük olan arşın Rabbisin. Allah ne dilerse o olur.
  • Ey Allah’ım günahlardan dönüş ve ibadetlere kuvvet ancak yüce ve büyük olan Allah’ın yardımıyladır. Şüphesiz Allah’ın her şeye gücü yettiğini ve her şeyi ilmen kuşattığını biliyorum.

Bela ve Musibetlerden Kurtulmak İçin Başka Bir Dua

  • Ey Allah’ım nefsimin şerrinden ve her canlının şerrinden sana sığınırım. Şüphesiz ki Rabbim dost doğru bir yol üzeredir.

Kaynak: (ibnü’s sünni, Amellül -yevmi Ve’l-leyle:25 h. no:57; Beyhaki El Esma ves Sıfat NO:163 ; Nevevi, Ezkar 77)

Yüce Mevla’mız cümle ümmeti Muhammedi bela ve musibetlerden korusun. Eğer bu konu sizin içi faydalı olduysa sitemizde yer alan bir çok dua için tıklayınız.

Beladan Uzak Durmak İçin Dua Var mıdır?

Hocam Kavgadan ,dövüşten , ezilmekten uzak durmak için güç , kuvvet , cesaret için bir dua var mıdır?

Bu konuda size Peygamber Efendimizin biz ümmetine nasip ettiği çok güzel bir dua olan hadis i şerife yer vereceğiz. Aşağıda bu büyük duanın Arapça metnine, Türkçe okunuşuna ve Türkçe anlamına ulaşabilirsiniz.

Bu Duanın Anlamı: “Bir kimse Allâhü Teâlânın ism-i şerifi ile derse, O’nun ism-i şerifi hürmetine yerde ve gökte olan hiç bir şey o kimseye zarar vermez (veremez). Allah, her şeyi hakkıyla işiten ve bilendir.” 

Bu Duanın Kaynağı: Enes bin Malik’e (r.a.) Peygamber Efendimiz (s.a.v) buyurdular ki:  “Her kim her sabah bu duayı okursa, kimsenin ona yolu yoktur. Yani ne zehir, ne sihir (büyü), ne de zalim bir sultan (ya da bir yönetici, patron) ona zarar veremez.”

Beladan Uzak Durmak İçin Dua
Beladan Uzak Durmak İçin Dua

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu