Dua

Bela ve Musibetlerden Kurtulmak İçin Okunacak Dua

Başıma olmadık işler geliyor. Sanki bütün sıkıntılar beni buluyor. Lütfen yardımcı olun. Bela ve musibetler için dua önerir misiniz?

Cevap: Değerli ziyaretimiz, unutmayın ki dünya hayatı bir imtihandır. Gelen bir belaya sabır gösterildiği taktirde büyük hayırlar bizi bulacaktır. Bu gibi durumlarda Yüce Mevla’mıza sığınmalıyız.

Okumanızda büyük fayda verecek duayı sizinle paylaşıyoruz. Namazlarınızdan sonra okumanızı tavsiye ederiz. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

Bela ve Musibetler İçin Okunacak Dua

Başınıza gelen Bela ve musibetler için şu duaları tavsiye etmekteyiz. İnşaallah faydasını görürsünüz.

  • Ey Allah’ım sen, benim Rabbimsin. Senden başka hiç bir ilah yoktur. Ancak sana güvendim ve sen büyük olan arşın Rabbisin. Allah ne dilerse o olur.
  • Ey Allah’ım günahlardan dönüş ve ibadetlere kuvvet ancak yüce ve büyük olan Allah’ın yardımıyladır. Şüphesiz Allah’ın her şeye gücü yettiğini ve her şeyi ilmen kuşattığını biliyorum.
  • Ey Allah’ım nefsimin şerrinden ve her canlının şerrinden sana sığınırım. Şüphesiz ki Rabbim dost doğru bir yol üzeredir.

Kaynak: (ibnü’s sünni, Amellül -yevmi Ve’l-leyle:25 h. no:57; Beyhaki El Esma ves Sıfat NO:163 ; Nevevi, Ezkar 77)

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Sitemizde kendini kanıtlamış yazarlarda mevcuttur. Sizde bu yazarlar arasına girmek isterseniz bize ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu