İslam Alimi

Bekarken Beraber Olduğum Kişiyle Yaptığım Hatadan Dolayı Evlendim Çok Mutsuzum

Hocam bekarken beraber olduğum kişiyle yaptığım hatadan dolayı evlendim. Rabbime af için dua ediyorum lakin onunla mutlu da değilim. Ben korkuyorum bunun bedeli nedir?

cevapDeğerli ziyaretçimiz, işlemiş olduğunuz hata eğer bizim anladığımız zina hatası ise büyük bir günahtır. O kişile evlenmeniz tabi ki bu günahı silmeyecektir. Fakat yapmış olduğunuz bu doğru davranış yani o kişi ile evlenmeniz günahınızın bağışlanmasını kolaylaştıracaktır.

Tabi ki bunu için önce pişmanlık ve samimiyet ile tövbe etmeniz gerekmektedir. Mutsuz oluşunuzun nedeni ise anladığımız kadarı ile kendinizi evlenmeye mecbur hissetmeniz.  Size tavsiyemiz yapmış olduğunuz bu evliliği bozarak yaptığınız bu doğru hareketi yani, evliliği çöpe atmamanızdır.

Eğer eşiniz size sadık ise ve size olan görevlerini yerine getiriyor ise size tavsiyemiz boşanmayı düşünmemenizdir. İslam dininde boşanma bir haktır. Fakat bir erkeğin eşini boşaması için gerçekten ciddi gerekçeleri olmalıdır. Örneğin bir erkeğin karımla kendimi mutlu hissetmiyorum diye boşaması caiz değildir. Size tavsiyemiz tövbe edin ve eşinizi evlilik öncesi birlikte olduğunuz biri olarak değil evinizin hanımı olarak görün ve onu mutlu etmeye çalışın ki sizde mutlu olabilesiniz. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. Kendinize ve ailenize biraz zaman verin inşaallah çok daha mutlu olacaksınız.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ