Sorularınız

Bekarım Lakin Evli Bir Bayanla Cinsel Münaşakaya Girdim Bana Yardım Edin

Selâmün aleyküm hocam, ben bekar bir gencim evli bir bayanla cinsel ilişkiye girdim. Birbirimizi seviyoruz ama evli ve 3 tane çocuğu var biliyorum günahı büyük ama bir türlü nefsime hakim olamıyorum. Lütfen bir yol gösterin tövbe ediyorum nefsime tekrardan yenik düşüyorum.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, belli ki biliyorsunuz, zina en büyük günahlardan biridir. Ancak zina büyük bir günahtır, oysa evli bir kadınla zina yapmak zinadan daha büyük bir günahtır. Aklınızı başınıza toplamanızı tavsiye ediyoruz. Kendinize gelin bir zevk uğruna ahiretinizi çöpe atmayın.

Peygamberimiz bu gibi durumda şu manada size de bir şey söylemektedir. Siz evli olsaydınız ve bekar bir genç sizin nikahlı eşinizle zina yapsaydı ne düşünürdünüz. Bunu iyice düşünün ve sakın ben o zina yaptığım bayanın eşi değilim veya onun gibi biri değilim demeyin.

Sizden rica ediyoruz Allah rızası için o evli bayanla bir daha görüşmeyin kendinizi kendi elinizle ateşe atmayın. Yarın çevrede duyulunca veya o bayanın eşi bunu duyunca Allah göstermesin belkide sizin canınıza kas edince olacak durumlardan bahsetmiyoruz. Zira bu dünya fanidir ve geçicidir. Ahiretse ebedidir bunu sakın unutmayın. Size tavsiyemiz o bayanla kendi iyiliğiniz için bir daha sakın görüşmeyin. Bununla birlikte suçu nefsinize atmayın akıl sahibi insan nefsine köle olan değil nefsine hükmedendir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu