İslam Alimi

Bedenimizi Ömrümüzü Hayatımızı Düşüncelerimizi Yenilemek Güncellenmek Ne Demektir?

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

Hepimiz teknoloji dünyasında yaşıyoruz. Evinde bilgisayarı olmayan, akıllı telefonu olmayan yoktur. Bilgisayar başında oturur için bilgisayar sık sık kendisini güncelleyerek,olası saldırılara ve çökmeler karşı kendisini yenileyerek ayakta duruyor.Örneğin virüs programı olmazsa sistem çöker,ve sık sık bu virüste hatta her gün kendisini güncelleyerek bilgisini tazeleyerek ayakta durmaktadır.Biz kullar ise kendimizi her gün Allah’a ibadet ederek secde de Nur Kuran okuyarak nur sünnet ile hayatımıza yön vererek onlarla haşır neşir olarak kendimizi güncelleyerek ,nefis ve şeytanın tuzaklarından,dünya hayatında şer ile dolaşanların tuzaklarında kurtulabiliriz.

Nur Kuran VeNur sünnet ibadetler vücudumuzun virüs programlarıdır,her hangi yabancı kötü niyetli fikirsiz düşüncelerin akımından korur ve sigorta vazifesi ile,hemen o düşünceye fikre uyma,aç Nur Kur’an’ı nur Sünneti bak bakalım ne diyor bu konuda,böyle olunca da o virüs denilen fikirsiz fikir akımları gönlümüzü inancımızı çökertmeden temizlenmiş oluyor.Fikirlerin doğruluğu doğru algılanıp algılanılmadığı,işaret ettiği mana ve ihtivayı ancak Nur Kur’an ve nur Peygamber efendimizin sünneti ile ölçerek öğrenebiliriz,yoksa biliyorsunuz insan fikri değişkendir,bugün iyi dediğine yarın kötü diyebiliyor,bugün aldığı ayakkabı çok güzel derken yarın ayağını sıkınca çok kötü diyebiliyor yani…O nedenle değişimlerle değişmeyen ve değişme olmayan hayatın sonuna kadar hep güncel olan Nur Kur’an Ve Nur sünnet her zaman başvuru kaynağımızdır.

Yenilenmek! Sürekli yenilenebilmek, yeni kalmaya çalışmak! İmanı Kuvvetli yani her an Nur Kuran ve nur sünnet ile olan hayatı onlara danışan kişilerin nasibidir yenilenmek. Hayatın her alanında her soruda, her yokuşta çekinmeden Nur Kur’an nur sünnet ile sorgulamak ona danışmak doğru olanı bulmak kısacası bedeni hayatı ömrü doğru olanla buluşturmak, eğer hayat ve ömür içinde yaşarken yanlışlıklar var ise hepsine Nur Kuran ve sünnet ile Reset atmak, beşeri anlayış ve kavramları onlar ile tahlil ederek, doğru olan bunlar ile donatmak, olası fikirsiz akımların rüzgârından korumak gerekir. Aynı zamanda diğer insanlara da bunu anlatarak tavsiye ederek hayatı ömrü sigorta altına veya doğru virüs programı ile hayatın her alanında doğru yaşamak ve ahirete doğru Salih ameller ile ulaşmaya çalışmak insan olarak görevimizdir. Sürekli yenilenebilmek, her gün güncelleme yaparak güncel doğru bilgilerle kalmak, yeni kalmaya çalışmak görevimizdir. Yeni kalmak güncel kalmakta Günde beş vakit namaz, Nur Kur’an ve Nur Sünnet ile olacaktır, buda böyle biline.Selam ve dua ile kardeşlerim.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ