Sorularınız

Bana Yalan Söyleyip Sevdiğim Kızı Başka Biriyle Evlendirmişler

Bekarken sevdiğim bir kız vardı şu an ikimizde evliyiz ama bizlere yalan söyleyip ben askerde iken istemeyerek kızı başkasıyla evlendirmişler.bizim yapabileceğimiz nedir ? Hayırlı geceler.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Allah o insanlara akıl ihsan eylesin. Yaptıkları büyük bir hata ve günahtır. Fakat öyle veya böyle ikinizde evli iseniz birbirinizle görüşmeniz, buluşmamız veya herhangi bir şey yapmanız kesinlikle caiz olmamaktadır.

Size bunu yapanları Mevla’ya havale edin. Bununla birlikte bu konuya bir kalem çekmelisiniz. Zira artık sizin korumanıza muhtaç olan bir eşiniz var. Bu konudan eşinize de bahsetmemelisiniz. Eğer bahsederseniz onu istemediğiniz sonucunu çıkartır ve evinizde huzursuzluklara neden olur. Unutmayın bu konuda siz ne kadar mağdursanız eşinizde o kadar mağdur dur. Zira onun bu konuların hiç birinden haberi yok ve bizce yuvanızın güveni ve huzuru için bu konudan eşinize bahsetmemelisiniz. Mevlâ yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu