İslam Alimi

Babamı Hayattayken Çok Üzdüm Şimdi Çok Pişmanım Ne Yapmalıyım?

Hocam ben babasına çok asi ve hayırsız bir evlat idim ne yazık ki babam vefat etti şimdi ona yaptıklarım ve yapamadığım düzgün evlatlık için çok pişmanım ciğerlerim yanıyor delirecek gibi oluyorum unutamıyorum çok pişmanım ve kendimi affedemiyorum annemde 5 sene önce öldü bir kardeşim var hem yetim hem öksüz kaldık.

Kendimden korkuyorum acımı nasıl hafiflete bilirim. Bilmiyorum sürekli abdestliyim namazımı kılıyor yasinimi okuyorum ama dünyada iken babama yaptıklarım terbiyesizliklerim isyanlarım aklıma geldikçe ölesim geliyor..:(

Değerli ziyaretçimiz, baba hakkı şüphe yok ki İslam dininde çok önemlidir. Zira Kuran ı Kerimde Yüce Mevla’mız “of bile demeyin” buyurmaktadır. Ancak sizin bu hatanın farkında olmanız ve telefi etme derdi ile dertlenmeniz çok güzel bir şey. Bu durumda tek yapabileceğiniz ve yapabileceğiniz en güzel şey babanızın ruhuna Kuran ı kerim okumak ve babanızın adına hayırlar yapmaktır. Babanız yaptığınız bu iyiliklerden Yüce Mevla’mızın izni ile haberi olacaktır. Kardeşinizi de ihmal etmeyiniz. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. burcu dedi ki:

  Allah affetsin

 2. Adsız dedi ki:

  Selamün aleyküm, sabret ALLAHA dua et, beddua etme ama bil ki ALLAH çok adildir, unutmaz ve boynuzsuz koçun hakkını bile boynuzlu koç dan alır oysa koçların aklı yoktur, Adaleti bu derecedir, Bolca dua et , ALLAHa yalvarmaktan vazgeçme, manevi değerlerden taviz vermeden beklemeye sabretmeye dua etmeye devam et, Bir insanı mutsuz ederim diye kaygı duymayıp açıktan gülen o insan zaten sana yaramaz

 3. Sultan dedi ki:

  Hocam nişanlandım nişanlım beni ortada bıraktı şimdi de çok mutlu gezip tozuyor gülüp eğleniyor bana yaptıkları yanına kaldı ben evlenemiyorum o evleniyor mutlu oluyor gözyaşlarımın üstüne nasıl oluyor ben ne yapacağım bu durumdan kurtulmak için?

  1. NeOttoman dedi ki:

   Sen kendi hayatınla ilgilen onu unut. Mutluluk kalptedir, dışardan mutlu olup olmadığını anlayamazsın kimsenin.

BİR YORUM YAZ